płatnik brak certyfikatu kwalifikowanego
Płatnik brak certyfikatu kwalifikowanego
22 września 2022
jak podłączyć drukarkę hp do wifi
Jak podłączyć drukarkę HP do WiFi?
21 października 2022
płatnik brak certyfikatu kwalifikowanego
Płatnik brak certyfikatu kwalifikowanego
22 września 2022
jak podłączyć drukarkę hp do wifi
Jak podłączyć drukarkę HP do WiFi?
21 października 2022
Płatnik pobierz

ZUS Płatnik pobierz

Płatnik jest to w pełni bezpłatny program służący do tworzenia, wysyłania i weryfikacji najważniejszych dokumentów ubezpieczeniowych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Umożliwia szybką synchronizację i weryfikację z bazą danych ZUS, import danych z systemów kadrowo-płacowych oraz automatyczne tworzenie informacji okresowych dla ubezpieczonego w ZUS. Wielu użytkowników doceni fakt, że Płatnik posiada łatwe do opanowania menu graficzne w języku polskim, a przez proces tworzenia dokumentów poprowadzą ich czytelne podpowiedzi i instrukcje.

Płatnik download

Dla tych, którzy nie wiedzą, czym jest program Płatnik, sugeruje się najpierw przeczytanie artykułu o tym czym jest Płatnik i do czego służy. W skrócie można opisać, iż ZUS program Płatnik ma za zadanie umożliwić elektroniczną komunikację z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych – jako darmowy program jest pierwszym wyborem wielu pracowników kadrowo-płacowych w firmach. Aby móc uruchomić program Płatnik, należy spełnić minimalne wymagania techniczne:

  • Procesor: Intel Pentium/AMD Athlon (lub lepszy);
  • HDD: 1 GB wolnego miejsca na dysku twardym;
  • Karta graficzna: zgodna z obsługą biblioteki Microsoft DirectX 9.0c;
  • Pamięć operacyjna: Minimum 512 MB;
  • System operacyjny: Windows XP, 7, 8, 8.1 i 10;
  • Połączenie z Internetem;
  • Drukarka.

Aby znaleźć Płatnik do pobrania należy odwiedzić stronę ZUS-u, następnie kierować się w zakładki za kolejnością: „Firmy”, „Program PŁATNIK”, „Pobierz”, „Pobierz program Płatnik”. Tam można znaleźć program Płatnik do pobrania. Pobierz program Płatnik z oficjalnej strony ZUS. W przypadku, kiedy użytkownik dokonuje pierwszej instalacji programu, nie są wymagane żadne dodatkowe czynności, kreator instalacji programu poprowadzi użytkownika krok po kroku – w momencie, kiedy program Płatnik jest instalowany ponownie, należy zastosować się do oficjalnych komunikatów na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, tj. przed instalacją wykonać kopię bazy danych oraz zapisać w bezpiecznej lokalizacji jej dane dostępowe.

Płatnik instalacja certyfikatu kwalifikowanego

Po pobraniu program instaluje się w swojej bazowej wersji – po zainstalowaniu samego Płatnika konieczne będzie jeszcze jego zaktualizowanie. Aktualizacja nowo zainstalowanego stanowiska nastąpi automatycznie po pierwszym uruchomieniu programu. W momencie, jeżeli program sam się nie zaktualizuje, należy najpierw zalogować się do programu Płatnik, a następnie przejść do zakładki „Administracja” i wybrać „Aktualizuj komponenty programu i dane płatnika”.

Może się zdarzyć, iż podczas aktualizacji pojawi się błąd,

a w logach programu pojawi się informacja:

Wtedy należy pobrać plik „P2StartFix.exe” oraz „Instrukcję uruchamiania programu aktualizującego”, następnie uruchomić oba pobrane pliki jako administrator i postępować według kroków opisanych w instrukcji.

Płatnik ZUS pobierz

W przypadku problemów z pobraniem, instalacją, aktualizacją bądź dowolną inną czynnością związaną z programem Płatnik, warto najpierw skontaktować się z zawodowymi informatykami online, którzy pomogą rozwiązać problem poprzez pomoc zdalną na problematycznym komputerze lub w momencie, gdy taka pomoc okaże się niemożliwa, przyjadą na miejsce naprawić zaistniałą awarię.

 

Komentarze są wyłączone.