20 maja 2024

Windows shift s nie działa

Kiedy Windows shift s nie działa, może to być spowodowane różnorodnymi czynnikami. Jest to popularna funkcjonalność w systemach operacyjnych Windows, umożliwiająca szybkie robienie zrzutów ekranu i ich edycję. Problemy z tą funkcją mogą wynikać z wielu przyczyn, które mogą być związane zarówno z oprogramowaniem, jak i potencjalnymi konfliktami sprzętowymi. Rozwiązanie tego problemu często wymaga dogłębnej diagnozy i może wiązać się z koniecznością przeprowadzenia serii kroków w celu zidentyfikowania źródła problemu. Sprawdzenie ustawień systemowych, aktualizacji sterowników, czy też konfiguracji samego skrótu klawiszowego to tylko początek procesu poszukiwania rozwiązania. Dlatego ważne jest, aby użytkownik był gotów na wykonanie kilku czynności diagnostycznych, które mogą pomóc w przywróceniu pełnej funkcjonalności tej użytecznej opcji.
16 stycznia 2024

Który Linux wybrać? Porównanie dystrybucji Linuxa

Dla wielu osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z Linuksem, wybór może być przytłaczający. Z tego powodu, poradnik, jaki Linux wybrać może być pomocny dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Obejmuje on również kategorie dedykowane różnym rodzajom użytkowników, takie jak Linux dla początkujących oraz Linux dla zaawansowanych użytkowników. Zastanawiając się, który Linux będzie najlepszy warto wziąć pod uwagę nie tylko stopień zaawansowania użytkownika, ale również aspekty techniczne. System operacyjny należy dostosować do konkretnego rodzaju sprzętu, wskazując jaki Linux jest najlepszy dla laptopa, a jaki dla komputera stacjonarnego.
13 grudnia 2023

Nagrywanie ekranu Windows – jak włączyć nagrywanie ekranu? Windows nagrywanie ekranu z dźwiękiem

W dzisiejszym dynamicznym świecie cyfrowym, dzielenie się wiedzą, prezentacją nowych projektów czy po prostu zapisywaniem ważnych momentów stało się nieodzowną częścią naszego codziennego życia online. W tym kontekście umiejętność nagrywania ekranu Windows staje się prawdziwym atutem, otwierającym nieograniczone możliwości. Przygotowany poradnik jak nagrać ekran Windows krok po kroku z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości związane z tym tematem.
21 grudnia 2022
Dystrybucje Linux

Dystrybucje Linux – 10 najlepszych dystrybucji, baza wszystkich dystrybucji

Linux to system operacyjny, który cieszy się coraz większą popularnością wśród użytkowników na całym świecie. Istnieje wiele różnych dystrybucji Linuksa, czyli gotowych pakietów oprogramowania zawierających system operacyjny i dodatkowe narzędzia. Każda dystrybucja Linuksa jest nieco inna i może być lepsza dla różnych potrzeb użytkowników.
15 września 2022
jak sprawdzić klucz windows 10

Jak sprawdzić klucz Windows 10

Klucz produktów cyfrowych stworzono, by ułatwić uwierzytelnienie pełnowartościowej, oryginalnej kopii programu. Dystrybucje różnych programów, niezależnie od tego, czy to jest mały projekt aplikacji użytkowej, program do obróbki grafiki czy dźwięku czy nawet system operacyjny, będą wyposażone co najmniej w ten mechanizm zabezpieczający. Zazwyczaj ten klucz to kod złożony z 25 znaków, który pozwala zweryfikować autentyczność programu.
7 września 2022
jak zmienić nazwę użytkownika windows 10

Jak zmienić nazwę użytkownika Windows 10

Logując się po raz pierwszy na nowym komputerze często można doświadczyć dreszczyku emocji – w końcu to nowy sprzęt i każdy pragnie wypróbować pełnie możliwości posiadanego komputera. Często zdarza się nie zwracać uwagi na czynności wykonywane w międzyczasie – jak na przykład ustawienie nazwy użytkownika. Po pewnym czasie, w momencie chęci zmiany nazwy użytkownik wpisuje hasła typu jak zmienić nazwę użytkownika windows 10 w przeglądarkę internetową.
26 lipca 2022
jak wyłączyć aktualizacje windows 10

Jak wyłączyć aktualizacje Windows 10?

Większość użytkowników nie raz spotkała się z tego rodzaju nieprzyjemną sytuacją – na komputerze są wykonywane ważne projekty, wszystko idzie po myśli… jednak system operacyjny stwierdza, że jest to idealny moment na rozpoczęcie aktualizacji. Wszystko się wyłącza bez zapisania, a użytkownik traci kilka godzin cennego czasu. W takich momentach ciężko jest opanować złość i nachalne myśli typu jak wyłączyć automatyczne aktualizacje Windows 10.
15 lipca 2022
Jak usunąć hasło Windows 10

Jak usunąć hasło Windows 10?

Jedną z ważniejszych funkcji systemu Windows jest ochrona konta użytkownika hasłem tworzonym wraz z pierwszą instalacją systemu lub w dowolnym innym momencie. Problem pojawia się w momencie, gdy użytkownik zapomina założonego hasła. Na szczęście usunięcie hasła z systemu nie jest ciężkim zadaniem.
1 lipca 2022
jak uruchomić komputer w trybie awaryjnym

Jak uruchomić komputer w trybie awaryjnym?

Awarie systemu są nieodłącznym elementem pracy na komputerach, bo żaden mechanizm nie jest doskonały. Użytkownicy starszych systemów w przypadkach problemów z systemem operacyjnym korzystali z tzw. trybu awaryjnego. Jest to przydatne narzędzie w przypadku diagnozowania problemów związanych z oprogramowaniem, jednak od nowszych wersji zmieniły się pewne aspekty w tym trybie.
27 maja 2022
jak zainstalować windows 11

Jak zainstalować Windows 11?

Najnowsza odsłona systemu Windows owiana była kontrowersjami, gdyż według oficjalnych oświadczeń wydawcy tego systemu, wersja 10 miała być ostatnią odsłoną popularnych okienek. Od premiery systemu minęło już kilka miesięcy, jednak instalacja nowego systemu wciąż może być problematyczna. Jak zatem zainstalować Windows 11?