30 czerwca 2023

Informatyka śledcza – kto to jest informatyk śledczy?

Informatyka śledcza jest dziedziną, która coraz bardziej zyskuje na znaczeniu w erze cyfrowej, gdzie przestępczość komputerowa i cyberatak stanowią coraz większe zagrożenie. Wraz z rozwojem technologii, informatycy śledczy odgrywają kluczową rolę w dochodzeniach kryminalistycznych, analizując i zbierając niezbędne dowody związane z przestępstwami cyfrowymi.
2 stycznia 2023

Jak szukać pomocy informatycznej online?

Jeśli masz problem z komputerem lub innym urządzeniem związanym z technologią, nie musisz od razu udawać się do serwisu stacjonarnego. Obecnie istnieje wiele sposobów, dzięki którym możesz szukać pomocy informatycznej online. Dowiedz się, jak skutecznie znaleźć rozwiązanie swojego problemu informatycznego.
8 listopada 2022

Co to jest i jak działa Android Auto?

Często przy użytkowaniu komputerów użytkownicy spotykają się z sytuacją, kiedy chcieliby pokazać, co wydarzyło się na ekranie. Może być to śmieszna sytuacja, chęć zasięgnięcia porady informatycznej czy próba przekazania ważnej informacji – niezależnie od powodu, pokazanie własnego ekranu jest znacznie bardziej komfortowe i szybsze w porównaniu do opisywania zaistniałej sytuacji. Łatwym sposobem do przekazania zawartości są właśnie zrzuty ekranu.
31 sierpnia 2022

Jak zrobić zrzut ekranu – poradnik dla komputerów stacjonarnych, laptopów i komórek

Często przy użytkowaniu komputerów użytkownicy spotykają się z sytuacją, kiedy chcieliby pokazać, co wydarzyło się na ekranie. Może być to śmieszna sytuacja, chęć zasięgnięcia porady informatycznej czy próba przekazania ważnej informacji – niezależnie od powodu, pokazanie własnego ekranu jest znacznie bardziej komfortowe i szybsze w porównaniu do opisywania zaistniałej sytuacji. Łatwym sposobem do przekazania zawartości są właśnie zrzuty ekranu.
29 sierpnia 2022

Kiedy potrzebna jest pomoc informatyka?

Postęp technologiczny pozwolił na usprawnienie znaczącej większości zawodów. Inżynierowie korzystają z programów do projektowania konstrukcji, księgowi mają ułatwiony dostęp do najnowszych aktów prawnych, państwo pozwalające zapłacić podatki przez Internet czy choćby kasjerzy, którym kasa nadrukowuje produkty i wylicza cenę. Wszystkie te i inny systemy opierają się o komputery, a co za tym idzie, o informatykę. W momencie, gdy przestaną one działać niezbędna jest pomoc informatyka, by rozwiązać problem.
25 sierpnia 2022

Co to jest pogotowie komputerowe?

Helpdesk jest bardzo pomocnym i nieocenionym rozwiązaniem zarówno dla małych firm, których nie stać na własny oddział informatyczny, jak i dużych korporacji pragnących odciążyć swoich pracowników IT. Jednak pomimo swoich zalet, helpdesk może być niewystarczającym rozwiązaniem dla bardziej wymagających. Wtedy odpowiednim wyborem staje się pogotowie komputerowe. Czym jest i jak działa pogotowie komputerowe?
10 sierpnia 2022

Co to jest helpdesk?

W dzisiejszych czasach rozwój technologii informatycznej napędza również rozwój firm innych branż. Bez odpowiedniego systemu informatycznego prowadzenie większych biznesów jest praktycznie niemożliwe, a sam system musi być responsywny i bezawaryjny całodobowo. Niestety awarie zawsze mogą się wydarzyć – wtedy przydatna jest usługa helpdesku IT, która pomoże rozwiązać problemy powstałe w trakcie pracy. Do czego jeszcze może przysłużyć się helpdesk?
9 sierpnia 2022

Co to jest pomoc informatyczna?

Wraz z rozwojem technologii komputerowej równocześnie pojawia się coraz więcej możliwości pracy zdalnej. Pracownicy biurowi, księgowi, graficy komputerowi czy programiści nie muszą być już obecni w siedzibie firmy, by efektywnie wykonywać swój zawód. Pomoc informatyczna również może odbywać się zdalnie, jednak nie we wszystkich przypadkach. Jakie problemy zatem można rozwiązać przy pomocy informatyka online?
5 sierpnia 2022

Blockchain – co to jest i do czego służy?

W kilku minionych latach dużą popularność zyskały tzw. kryptowaluty, czyli opisując w bardzo dużym uproszczeniu cyfrowe pieniądze. Wszystkie transakcje wykonywane za pomocą kryptowalut wykorzystują technologię blockchain, a najbardziej znaną zarazem elektroniczną monetą wykorzystującą to rozwiązanie jest Bitcoin. Czym jest blockchain, do czego się go używa i dlaczego jest uznawany za technologię przyszłości?
27 czerwca 2022

Technologia 5g. Najważniejsze informacje w pigułce.

W ostatnich czasach temat najnowszej technologii komunikacyjnej stał się niezwykle popularny, a wokół niego narosło wiele plotek i mitów. Jedni twierdzą, że to jest skok w rozwoju cywilizacji, inni, że to poważne zagrożenie dla zdrowia człowieka. Czym tak naprawdę jest technologia 5G? Jakie są jej wady i zalety? Czy jest ona niebezpieczna? Pora rozwiać mgłę tajemnicy wokół technologii 5g.