14 marca 2023
Jak podłączyć dwa monitory?

Jak podłączyć dwa monitory?

Zdobądź wiedzę na temat podłączenia dwóch monitorów w celu rozszerzenia obszaru roboczego. Wyjaśniamy procedurę prawidłowej konfiguracji dwóch monitorów oraz listę gniazd przesyłających obraz z komputera.
8 marca 2023
Dlaczego komputer nie widzi telefonu?

Dlaczego komputer nie widzi telefonu?

Wiadomo, że od kilku ostatnich dekad podstawowym narzędziem ludzi do komunikowania się pomiędzy sobą jest telefon i komputer. Na obu tych urządzeniach zbierają się dane i czasem musimy przekazać je między sobą, a więc najszybszym sposobem będzie połączenie przez kabel USB. Pomimo prostych czynności mogą wystąpić problemy, najczęściej przez wzajemny brak widoczności. Jak prawidłowo połączyć telefon z komputerem?
20 lutego 2023
Automatyczne wyłączanie komputera

Automatyczne wyłączanie komputera

Od czasu do czasu, gdy zdarzy się potrzeba pobrania większych plików takich jak filmy, gry lub programy. Nie każdy ma na to czas, zatem automatyczne wyłączanie komputera stacjonarnego lub laptopa stanie się dobrym wyjściem z niecodziennej udręki. Jakie rozwiązania są najkorzystniejsze? Oto instrukcje automatycznego wyłączenia systemów Windows, macOS i Linux.
14 lutego 2023
Jak zmienić kanał WiFi?

Jak zmienić kanał WiFi?

W przypadku gdy zasięg twojej sieci znacznie się obniżył bądź znika i powraca warto wiedzieć, jak zmienić kanał WiFi. Cała operacja zajmie dosłownie chwilę, a zasięg WiFi zdecydowanie zyska na jakości.
9 grudnia 2022
Jak włączyć wifi w laptopie

Jak włączyć wifi w laptopie?

Laptopy obecnie stanowią uniwersalne narzędzie do komunikowania się, pracowania czy poszerzania wiedzy. Można z nich korzystać w dowolnym miejscu tak długo, dopóki bateria się nie rozładuje i będzie dostęp do internetu. O ile problem z baterią da się łatwo rozwiązać poprzez podłączenie laptopa do ładowarki, o tyle czasami wifi może sprawić kłopoty. Jak zatem rozwiązać najpopularniejsze kłopoty z wifi w laptopie?
21 października 2022
jak podłączyć drukarkę hp do wifi

Jak podłączyć drukarkę HP do WiFi?

Drukarki firmy HP są jednymi z najpopularniejszych urządzeń służących do drukowania czy skanowania różnych dokumentów. Drukarki przewodowe są bardzo proste w konfiguracji – wystarczy podpiąć kabel USB do komputera czy laptopa, poczekać chwile aż system wykona za użytkownika cała pracę i gotowe. W przypadku połączenia bezprzewodowego sprawa się nieco komplikuje. Jak zatem połączyć drukarkę z WiFi?
26 sierpnia 2022
jak zresetować laptopa

Jak zresetować laptopa?

Dużo osób korzystających ze sprzętu komputerowego musiało zresetować laptopa. W komputerze stacjonarnym to zadanie jest uproszczone, ponieważ komputery są wyposażone w dedykowane przyciski do resetowania. Takowych przycisków w laptopach zazwyczaj nie ma. Dodatkowo laptop jest wyposażony w baterię podtrzymującą jego pracę, co utrudnia wykorzystanie innych metod resetów. Mimo to jest jednak możliwe aby zresetować laptopa.
1 sierpnia 2022
jak wyciszyć komputer

Jak wyciszyć komputer?

Komputer osobisty czy laptop na stałe zagościł w życiu codziennym większości osób. Stanowią one narzędzie pracy, jak i również centrum rozrywki – oglądanie filmów poprzez serwisy streamingowe, granie w gry komputerowe czy poszerzanie wiedzy za pomocą Internetu to już od wielu lat codzienność. W całym natłoku czynności nie zwraca się uwagi na sam sprzęt, dopóki pracuje prawidłowo. Co zrobić w momencie, w którym komputer pracuje stanowczo za głośno?
14 czerwca 2022
jak sformatować komputer

Jak sformatować komputer?

Wiele osób chociaż usłyszało określenie „sformatować komputer”. Za pozornie skomplikowanie brzmiącym zwrotem kryje się prosta, aczkolwiek czasochłonna czynność, którą może wykonać nawet niezaznajomiony z technologiami informatycznymi użytkownik. Sam proces może przynieść korzyści dla komputera, jednak należy uważać na detale. Jak zatem sformatować komputer?
8 kwietnia 2022
Jak zmienić hasło do wifi?

Jak zmienić hasło do WiFi?

Bezprzewodowy Internet to stosunkowo nowy wynalazek, który szybko podbił serca użytkowników. Pozwolił uwolnić się ze sterty kabli, które ciągnęły się po całym domu, dlatego obecnie ciężko jest sobie wyobrazić życie bez routera Wi-Fi w domu. Jednak bezprzewodowe połączenie to nie tylko wygoda, ale także i pewne obowiązki, których zaniedbanie może doprowadzić do przykrych konsekwencji.