Jak podłączyć drukarkę HP do WiFi?

Płatnik pobierz
Jak pobrać program Płatnik
27 września 2022
android auto
Co to jest i jak działa Android Auto?
8 listopada 2022
Płatnik pobierz
Jak pobrać program Płatnik
27 września 2022
android auto
Co to jest i jak działa Android Auto?
8 listopada 2022
jak podłączyć drukarkę hp do wifi

Jak podłączyć drukarkę do WiFi?

Drukarki firmy HP są jednymi z najpopularniejszych urządzeń służących do drukowania czy skanowania różnych dokumentów. Drukarki przewodowe są bardzo proste w konfiguracji – wystarczy podpiąć kabel USB do komputera czy laptopa, poczekać chwile aż system wykona za użytkownika cała pracę i gotowe. W przypadku połączenia bezprzewodowego sprawa się nieco komplikuje. Jak zatem połączyć drukarkę z WiFi?

Jak podłączyć drukarkę HP z WiFi?

Drukarka w domu to praktyczne narzędzie, które pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze – zbędnym stanie się chodzenie do punktów ksero czy drukarni. W zaciszu własnego domu szybko i łatwo wydrukujesz wszystkie potrzebne dokumenty. Oprócz licznych zalet, takie urządzenia mają również wady. Jedną z nich jest konieczność stosowania kabli do podłączenia do komputera lub innego urządzenia. To znacznie ogranicza swobodę i aranżację biurka lub pokoju, w którym znajduje się drukarka. W tym celu stosuje się obecnie złącze USB. Zapewnia ono szybki transfer danych i łatwe podłączenie. Zaletą złącza USB jest to, iż w obecnych czasach wystarczy podpiąć drukarkę i ona automatycznie się skonfiguruje oraz pozwoli na natychmiastową pracę.

Drukarka WiFi wyzbywa się ograniczeń kabli, natomiast traci przy tym na uniwersalności. Aby móc podpiąć drukarkę WiFi z komputerem, należy spełnić tę listę wymogów:

 • Na komputerze musi być uruchomiony system Windows.
 • Komputer musi być połączony z routerem bezprzewodowym 802.11 b / g / n przy użyciu połączenia 2,4 GHz.
 • System operacyjny komputera musi mieć kontrolę nad siecią bezprzewodową.
 • Twój komputer musi korzystać z połączenia bezprzewodowego.

Jak podłączyć drukarkę do WiFi?

Po rozważeniu i wybraniu opcji bezprzewodowej można zacząć konfigurować drukarkę. Istnieje kilka metod podłączenia drukarki HP do sieci WiFi. Najważniejszym wymogiem jest oczywiście posiadanie dostępu do WiFi oraz komputera i drukarki z możliwością bezprzewodowego łączenia się z siecią. Jeżeli w którymkolwiek momencie połączenie z siecią zostanie przerwane, konieczne będzie przeprowadzenie całego procesu od nowa.

Aby podłączyć drukarkę HP przez WiFi należy:

  1. Upewnić się, że komputer i sieć pracują prawidłowo.
  2. Pobrać oprogramowanie drukarki HP. W celu odnalezienia odpowiedniego oprogramowania, należy sprawdzić model drukarki na oficjalnej stronie producenta. W tym celi należy otworzyć przeglądarkę, uruchomić oficjalną stronę producenta, przejść do dedykowanej strony dla danego modelu, pobrać plik i po pobraniu otworzyć go poprzez dwukrotne kliknięcie lewego przycisku myszy.
  3. Podążać za instrukcjami wyświetlonymi przez instalatora oprogramowania. W wielu przypadkach cała czynność konfiguracji zostanie przeprowadzona automatycznie, jednak w niektórych przypadkach będzie konieczne wykonanie tych kroków:
   • Znalezienie zakładki „Urządzenia” w ustawieniach systemu Windows 10;
   • Wybranie pozycji „Drukarki i skanery”;
   • Włączenie drukarki i poczekanie, aż zostanie wykryta;
   • Dodanie drukarki jako domyślnego urządzenia do drukowania;
   • Przeprowadzenie testowego wydruku.

  W przypadku, gdy drukarka posiada interaktywny ekran, cały proces podłączenia drukarki będzie opisany w instrukcji obsługi dostarczonej wraz z produktem. Jeżeli podłączenie drukarki będzie stanowić problem, warto rozważyć kontakt ze specjalistami.

 

Komentarze są wyłączone.