jak podłączyć drukarkę hp do wifi
Jak podłączyć drukarkę HP do WiFi?
21 października 2022
Informatyczny czat online
Informatyk online czat na żywo
14 listopada 2022
jak podłączyć drukarkę hp do wifi
Jak podłączyć drukarkę HP do WiFi?
21 października 2022
Informatyczny czat online
Informatyk online czat na żywo
14 listopada 2022
android auto

android auto

Osoby, które nie śledzą nowinek technologicznych i motoryzacyjnych z wypiekami na twarzy, mogą zastanawiać się czym jest Android Auto. Co to takiego? W skrócie – ta aplikacja pozwala na wyświetlenie ekranu smartfona pracującego pod kontrolą Androida na ekranie w swoim samochodzie. Co jeszcze potrafi Android Auto?

Android auto – co to jest?

Android Auto umożliwia korzystanie z wybranych funkcji smartfona na wyświetlaczu w samochodzie. Powstała po to, by kierowca skupił się przede wszystkim na drodze, a nie korzystaniu z telefonu. Dzięki Android Auto na ekranie multimedialnym są widoczne najważniejsze aplikacje typu mapy czy serwisy streamujące muzykę. Do sterowania samą aplikacją można wykorzystać polecenia głosowe – z pomocą przychodzi aplikacja „Asystent Google”, dzięki czemu można np. może podyktować i wysłać wiadomość SMS czy odpowiedzieć na informację w Messengerze bądź sprawdzić warunki pogodowe na obecnej trasie. Oczywiście oprócz samego telefonu i aplikacji Android Auto należy również posiadać kompatybilny z tym oprogramowaniem pojazd.

Jak działa Android auto?

Zasada obsługiwania systemu jest prosta: wystarczy podłączyć telefon do samochodu za pomocą kabla USB, a po chwili wyświetli się aplikacja Android Auto na wyświetlaczu na desce rozdzielczej. Niektóre telefony mogą łączyć się bezprzewodowo z autem. Dla systemów Android 9 lub starszych należy najpierw pobrać aplikację na telefon, w wypadku wersji 10 lub nowszej, aplikacja jest automatycznie dostępna na telefonie, więc nie ma potrzeby pobierania jej z Internetu. Pojazd automatycznie powinien rozpoznać program i wyświetlić aplikacje z smartfona na swoim własnym ekranie.

Jakie funkcje są dostępne dla Android Auto

  • Nawigacja GPS z użyciem aplikacji: Mapy Google, Waze oraz aplikacji firm trzecich, np. Yanosik.
  • Wyświetlanie powiadomień SMS lub z aplikacji typu WhatsApp czy Messenger.
  • Obsługa połączeń poprzez komunikator Skype.
  • Obsługa połączeń telefonicznych poprzez zestaw głośnomówiący.
  • Odtwarzanie muzyki z aplikacji streamujących bądź odtwarzaczy.
  • Wyświetlanie informacji o pogodzie.
  • Obsługa aplikacji typu radio online.
  • Asystent Google – sterowanie aplikacjami za pomocą komend głosowych.
  • Obsługa urządzeń inteligentnego domu.
  • Integracja z kokpitami kompatybilnych aut.

Pełna lista aplikacji obsługiwanych przez Android Auto jest dostępna w Internecie. Warto nadmienić, iż nie wszystkie aplikacje mogą wspierać ten system, a także twórcy Android Auto mogą odmówić współpracy z pewnymi aplikacjami. Najważniejszymi czynnikami jest dostosowanie do wytycznych Google, które są związane z projektem interfejsu oraz kategoria aplikacji – Android Auto dopuszcza wyłącznie określone kategorie, między innymi: muzyka, podcasty, nawigacja, parkowanie czy ładowanie samochodów elektrycznych. Stąd, jeżeli np. twórcy aplikacji bankowej chcieliby wprowadzić swoje rozwiązania, spotkają się z odmową ze strony Google.

Android auto polska – kiedy będzie dostępny?

Android Auto jest oficjalnie dostępny w Polsce od grudnia 2021 roku. Oczywiście można było uzyskać oprogramowanie wcześniej, jednak obecnie aplikacja posiada pomoc techniczną w języku polskim – co znacząco ułatwia naprawę błędów występujących podczas użytkowania. Alternatywnie dostępny jest również „tryb samochodowy Asystenta Google”, która z czasem zostanie prawdopodobnie zintegrowana z Androidem Auto w jeden kompatybilny ekosystem.

Komentarze są wyłączone.