Jak usunąć konto Facebook
Facebook – jak usunąć konto?
11 marca 2022
Dlaczego nie działa Messenger
Dlaczego nie działa Messenger?
11 marca 2022

Jak utworzyć grupę na Messenger ?

Jak utworzyć grupę na Messenger

Jak utworzyć grupę na Messenger

Opcja konwersacji grupowej jest jedną z bazowych funkcji na Messengerze. Dla osób, które nie wiedzą czym jest Messenger wskazane jest zapoznać się z tym artykułem. Konwersacja grupowa pozwala komunikować się z kilkoma osobami jednocześnie, bez potrzeby pisania wiadomości do każdego członka z osobna. Jest kilka sposobów, by utworzyć grupę na Messengerze. Najprostszym z nich jest wykonanie kilku czynności.

Proste tworzenie grupy Messenger.

Najprostszym sposobem na utworzenie grupy Messenger jest wykonanie tych czynności:

 • Otwarcie aplikacji Messenger.
 • Naciśnięcie ikony ołówka w prawym górnym rogu.
 • Wybranie osoby lub osób, które mają dołączyć do rozmowy grupowej.
 • Naciśnięcie OK.

Alternatywną metodą utworzenia grupy jest opcja „Utwórz grupę z użytkownikiem X” po przytrzymaniu palca na czacie wybranego przez nas użytkownika.

Jak usunąć grupę na Messenger?

Grupy zakłada się w różnych celach, mniej lub bardziej formalnych. Jest to bardzo użyteczne narzędzie, jednak zdarza się, że grupa osób w prawdziwym życiu się rozwiązała i chcielibyśmy również pozbyć się takowej w Messengerze. Tutaj do dyspozycji również jest kilka metod. Aby usunąć grupę konieczne jest:

 • Otworzenie swojego czatu grupy.
 • Naciśnięcie ikonę z literą „i” w prawym górnym rogu.
 • W wyświetlonym menu wybranie zakładki „Wyświetl członków grupy”.
 • Teraz należy usunąć każdego członka grupy poprzez wybranie ikony trzech kropek po prawej stronie od nazwy użytkownika i nacisnąć „Usuń z grupy”.
 • Na samym końcu należy wybrać ikonę trzech kropek przy swojej nazwie użytkownika i wybrać „Opuść grupę”

Jeżeli z jakiejś przyczyny użytkownik nie chce usuwać całej grupy, tylko przestać być jej członkiem, to z poprzedniej instrukcji należy pominąć punkt 4.

Jak usunąć kogoś z grupy na Messenger?

Usuwanie grupy to nie zawsze jest najwygodniejsze rozwiązanie. Czasami założyciel grupy chce usunąć tylko jednego członka grupy, z różnorakich przyczyn. Zatem jak usunąć kogoś z grupy na Messenger? Jeżeli osoba, która ma opuścić grupę dobrowolnie zgodzi się ją opuścić to wszystko jest w porządku. Co zrobić, jeżeli problematyczny członek stawia opór i nie chce opuścić grupy? Przede wszystkim należy mieć uprawnienia administratora, a następnie wejść w sekcje „Wyświetl członków grupy” i wybrać odpowiednią osobę. Usunięta osoba nie będzie mogła ponownie dołączyć do grupy bez zaproszenia.

Jak dodać kogoś do grupy na Messenger?

Bywa też czasami tak, że grupa się rozwija i potrzebni byliby nowi członkowie. Tutaj sprawa ma się bardzo prosto – żeby dodać nowego członka, należy otworzyć czat grupy, nacisnąć ikonkę z literą „i” oraz wybrać opcję „Dodaj”, która pojawi się pod nazwą naszej grupy.

Jak nazwać grupę na Messenger?

To nie wszystko, co Messenger ma do zaoferowania w funkcji grupy. Sama grupowa konwersacja ma mnóstwo dodatkowych opcji, jak przesyłanie zdjęć i filmów, zmienianie kolorów tła wysyłanych wiadomości czy ustawiania różnych ksywek, czyli tzw. nick-ów poszczególnym członkom. Dodatkowo można zmienić ikonę czatu grupy czy nazwę grupy na dowolnie wybrane. Aby zmienić nazwę grupy należy:

 • Otworzyć swój czat grupy.
 • Nacisnąć ikonę z literą „i” w prawym górnym rogu.
 • Nacisnąć na obecną nazwę grupy (domyślnie nazwa grupy składa się z imion jej członków).
 • Wpisać nowa nazwę i zatwierdź wciskając „Zapisz”.

Z innych ciekawych funkcji warto wspomnieć o możliwości włączenia szyfrowania czatu dla zwiększonego bezpieczeństwa prowadzonych konwersacji.