Jak usunąć konto Facebook
Facebook – jak usunąć konto?
11 marca 2022
Dlaczego nie działa Messenger
Dlaczego nie działa Messenger?
11 marca 2022
Jak usunąć konto Facebook
Facebook – jak usunąć konto?
11 marca 2022
Dlaczego nie działa Messenger
Dlaczego nie działa Messenger?
11 marca 2022
Jak utworzyć grupę na Messenger

Jak utworzyć grupę na Messenger

Opcja konwersacji grupowej jest jedną z bazowych funkcji na Messengerze. Dla osób, które nie wiedzą czym jest Messenger wskazane jest zapoznać się z tym artykułem. Konwersacja grupowa pozwala komunikować się z kilkoma osobami jednocześnie, bez potrzeby pisania wiadomości do każdego członka z osobna. Jest kilka sposobów, by utworzyć grupę na Messengerze. Najprostszym z nich jest wykonanie kilku czynności.

Proste tworzenie grupy Messenger.

Najprostszym sposobem na utworzenie grupy Messenger jest wykonanie tych czynności:

 • Otwarcie aplikacji Messenger.
 • Naciśnięcie ikony ołówka w prawym górnym rogu.
 • Wybranie osoby lub osób, które mają dołączyć do rozmowy grupowej.
 • Naciśnięcie OK.

Alternatywną metodą utworzenia grupy jest opcja „Utwórz grupę z użytkownikiem X” po przytrzymaniu palca na czacie wybranego przez nas użytkownika.

Jak usunąć grupę na Messenger?

Grupy zakłada się w różnych celach, mniej lub bardziej formalnych. Jest to bardzo użyteczne narzędzie, jednak zdarza się, że grupa osób w prawdziwym życiu się rozwiązała i chcielibyśmy również pozbyć się takowej w Messengerze. Tutaj do dyspozycji również jest kilka metod. Aby usunąć grupę konieczne jest:

 • Otworzenie swojego czatu grupy.
 • Naciśnięcie ikonę z literą „i” w prawym górnym rogu.
 • W wyświetlonym menu wybranie zakładki „Wyświetl członków grupy”.
 • Teraz należy usunąć każdego członka grupy poprzez wybranie ikony trzech kropek po prawej stronie od nazwy użytkownika i nacisnąć „Usuń z grupy”.
 • Na samym końcu należy wybrać ikonę trzech kropek przy swojej nazwie użytkownika i wybrać „Opuść grupę”

Jeżeli z jakiejś przyczyny użytkownik nie chce usuwać całej grupy, tylko przestać być jej członkiem, to z poprzedniej instrukcji należy pominąć punkt 4.

Jak usunąć kogoś z grupy na Messenger?

Usuwanie grupy to nie zawsze jest najwygodniejsze rozwiązanie. Czasami założyciel grupy chce usunąć tylko jednego członka grupy, z różnorakich przyczyn. Zatem jak usunąć kogoś z grupy na Messenger? Jeżeli osoba, która ma opuścić grupę dobrowolnie zgodzi się ją opuścić to wszystko jest w porządku. Co zrobić, jeżeli problematyczny członek stawia opór i nie chce opuścić grupy? Przede wszystkim należy mieć uprawnienia administratora, a następnie wejść w sekcje „Wyświetl członków grupy” i wybrać odpowiednią osobę. Usunięta osoba nie będzie mogła ponownie dołączyć do grupy bez zaproszenia.

Jak dodać kogoś do grupy na Messenger?

Bywa też czasami tak, że grupa się rozwija i potrzebni byliby nowi członkowie. Tutaj sprawa ma się bardzo prosto – żeby dodać nowego członka, należy otworzyć czat grupy, nacisnąć ikonkę z literą „i” oraz wybrać opcję „Dodaj”, która pojawi się pod nazwą naszej grupy.

Jak nazwać grupę na Messenger?

To nie wszystko, co Messenger ma do zaoferowania w funkcji grupy. Sama grupowa konwersacja ma mnóstwo dodatkowych opcji, jak przesyłanie zdjęć i filmów, zmienianie kolorów tła wysyłanych wiadomości czy ustawiania różnych ksywek, czyli tzw. nick-ów poszczególnym członkom. Dodatkowo można zmienić ikonę czatu grupy czy nazwę grupy na dowolnie wybrane. Aby zmienić nazwę grupy należy:

 • Otworzyć swój czat grupy.
 • Nacisnąć ikonę z literą „i” w prawym górnym rogu.
 • Nacisnąć na obecną nazwę grupy (domyślnie nazwa grupy składa się z imion jej członków).
 • Wpisać nowa nazwę i zatwierdź wciskając „Zapisz”.

Z innych ciekawych funkcji warto wspomnieć o możliwości włączenia szyfrowania czatu dla zwiększonego bezpieczeństwa prowadzonych konwersacji.

Komentarze są wyłączone.