Jak utworzyć grupę na Messenger
Jak utworzyć grupę na Messenger ?
11 marca 2022
Co to jest Linux 2022
Co to jest Linux? System Linux – wersje, kernel, działanie
14 marca 2022
Jak utworzyć grupę na Messenger
Jak utworzyć grupę na Messenger ?
11 marca 2022
Co to jest Linux 2022
Co to jest Linux? System Linux – wersje, kernel, działanie
14 marca 2022
Dlaczego nie działa Messenger

Dlaczego nie działa Messenger

Messenger jest obecnie najpopularniejszym komunikatorem tekstowym na świecie. Szacuje się, że miesięcznie korzysta z niego ponad miliard użytkowników! Zaskakująco dużo rzeczy jest uzależnionych od tego komunikatora, ponieważ nie służy on tylko do komunikacji między parą ludzi – można utworzyć grupowe konwersacje czy przesyłać różne materiały, np. obrazy, krótkie filmiki czy dokumenty. W momencie, kiedy Facebook Messenger nie działa, mnóstwo użytkowników zaczyna mieć problemy. Poznaj bieżące problemy i awarie, a także sprawdź, czemu wiadomości nie dochodzą.

Co zrobić, gdy Messenger nie działa?

Użytkownicy tego komunikatora z dłuższym stażem, na pewno już nieraz doświadczyli awarii usług Facebooka, w tym Messengera. Z reguły winny za tę sytuację jest dostawca usługi i jego zakresie jest, by komunikator naprawić. Jednak w takim wypadku nie pozostaje nic innego, jak czekać na to, aż naprawią Messengera lub użyć alternatywnych komunikatorów, np. Telegram albo innych metod komunikacji, np. SMS. Do śledzenia czy faktycznie wina nie leży po stronie użytkownia użyteczne są strony typu „downdetector.pl”. Żeby odnaleźć tego typu strony, należy wpisać w wyszukiwarce frazę „is Messenger down” .

Dlaczego Messenger nie działa?

Jednak nie zawsze wina leży po stronie usługodawcy. Czasami zdarza się tak, że to w telefonie użytkownika zdarza się awaria. Wtedy należy zdiagnozować przyczynę i w miarę możliwości ją naprawić. Oto podstawowe kroki co zrobić, jeśli Messenger nie działa:

  • Sprawdzić swoje połączenie internetowe. Niezależnie od tego, czy używany jest pakiet mobilny, czy Wi-Fi, należy upewnić się, czy jest dostęp do internetu.
  • Sprawdzić, czy zainstalowana jest aktualna wersja komunikatora. Starsze wersje mogą już nie komunikować się z serwerami Facebooka. Aktualizacja komunikatora do najnowszej wersji powinna rozwiązać ten problem. Aby zaktualizować komunikator należy wejść do aplikacji App Store lub Google Play (w zależności od tego czy posiadamy iPhona czy telefon z systemem Android) i tam w wyszukiwarce wpisać Messenger. Następnie należy wybrać komunikator i nacisnąć przycisk „Aktualizuj”.
  • Jeżeli urządzenie jest podłączone do Internetu oraz zainstalowana jest najnowsza wersja komunikatora, a mimo to nie można go uruchomić, warto spróbować go odinstalować i zainstalować ponownie. To można również wykonać z poziomu aplikacji App Store lub Google Play.
  • Jeżeli sam komunikator działa, jednak istnieje problem z jego funkcjonalnością – należy uruchomić go, nacisnąć na swoje zdjęcie profilowe i poszukać opcji „Zgłoś problem techniczny”. Następnie należy opisać problem, dołączyć screenshoty w miarę możliwości i nacisnąć przycisk „Wyślij”.

Dlaczego Messenger nie dostarcza wiadomości?

Użytkownik może również znaleźć się w sytuacji, kiedy wszystko wygląda prawidłowo, jednak nie może wysyłać wiadomości. Wtedy przychodzą do głowy myśli typu dlaczego nie działa Messenger? Może to wynikać z faktu, że nałożona została blokada na konto. Przyczynami może być jedno z poniższych:

  • Ostatnio wysłano za dużo wiadomości.
  • Wiadomości są niezgodne ze standardami społeczności Facebooka.
  • Wiadomości naruszają regulamin i politykę prywatności.

Blokada wysyłania wiadomości na Messenger ma z reguły charakter tymczasowy, jednak w wypadku, jeżeli naruszenie regulaminu będzie się powtarzało, blokada może zostać nałożona permanentnie. Jeżeli wykluczona została każda z powyższych opcji, to może znaczyć również, że:

  • Adresat wiadomości dezaktywował lub usunął konto.
  • Jedna z osób w czacie zablokowała drugiego rozmówce.
  • Użytkownik próbuje wziąć udział w konwersacji grupowej, którą pozostali rozmówcy już opuścili.

Komentarze są wyłączone.