co to jest android
Co to jest Android?
15 kwietnia 2022
Jak ściągać muzykę z Youtube?
Jak ściągać muzykę z Youtube? Najprostsze metody pobierania.
28 kwietnia 2022
co to jest android
Co to jest Android?
15 kwietnia 2022
Jak ściągać muzykę z Youtube?
Jak ściągać muzykę z Youtube? Najprostsze metody pobierania.
28 kwietnia 2022
jak usunąć Instagram

jak usunąć Instagram

Miliardy użytkowników codziennie korzysta z przeróżnych portali społecznościowych. Komunikacja z innymi, pisanie w grupach czy udostępnianie zdjęć stało się na tyle popularne, że sporo osób nie wyobraża sobie życia bez dostępu do Internetu. Jednym z najpopularniejszych portali jest Instagram, który potrafi zabrać mnóstwo czasu na samym przeglądaniu zdjęć innych, a zbyt wiele aktywności w sieci negatywnie wpływa na użytkownika. Co wtedy zrobić?

Jak usunąć aplikację Instagram?

Wiele osób stawia na radykalne kroki, dlatego pierwszym odruchowym pomysłem, jaki może się pojawić jest usunięcie konta. Może nieść ze sobą wiele niepożądanych konsekwencji, jak choćby utratę wszystkich opublikowanych treści, dlatego warto rozważyć mniej radykalne kroki, jak np. chwilowe odinstalowanie samej aplikacji bądź tymczasową dezaktywację konta. Na samym początku warto przemyśleć usunięcie samej aplikacji – nie spowoduje to żadnych strat na istniejącym koncie i w każdej chwili można wrócić do portalu społecznościowego. Aby usunąć aplikację z smartfona należy:

 1. Otworzyć główny panel aplikacji.
 2. Przytrzymać palcem ikonę Instagrama przez kilka sekund.
 3. Wybrać opcję „Odinstaluj” lub ”Usuń aplikację” (w zależności od posiadanego modelu telefonu).

Jak dezaktywować konto Instagram?

Z reguły jednak samo usunięcie aplikacji niewiele pomaga, ponieważ bardzo łatwo jest ściągnąć ją ponownie i korzystać dalej z serwisu, a całkowite usunięcie konta może być dość przerażające. Dla tych osób jest przeznaczona opcja tymczasowego wyłączenia konta. Nie powoduje ona żadnych trwałych strat – można w każdej chwili wrócić do korzystania z Instagrama. Pewną zaletą jest to, że konto użytkownika i wszystkie informacje o nim będą ukryte – inni użytkownicy nie będą mogli sprawdzić dezaktywowanego profilu. Aby dezaktywować konto należy:

 1. Odwiedzić stronę instagram.com
 2. Zalogować się na profil.
 3. Nacisnąć zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu.
 4. Wybrać opcję „Profil”, a następnie „Edytuj profil”.
 5. Wybrać opcję „Tymczasowe wyłączenie konta”.
 6. W tym momencie pojawi się pytanie „Dlaczego wyłączasz konto?”. Należy na nie odpowiedzieć, a następnie podać hasło do dezaktywowanego konta.

Jak usunąć konto Instagram?

Z różnych względów użytkownikom może nie podobać się dalsze korzystanie z Instagrama. Powodów jest bardzo wiele, od czysto komercyjnych, jak np. za dużo wyświetlanych reklam bądź chęć korzystania z usług konkurencyjnych portali, przez względy bezpieczeństwa po powody osobiste. Jeżeli jednak decyzja została już podjęta, a użytkownik wyraża chęć całkowitego odcięcia się od tej platformy społecznościowej wystarczy podjąć następujące kroki:

 1. Odwiedzić stronę instagram.com
 2. Zalogować się na profil.
 3. Otworzyć stronę https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ lub odnaleźć ją samodzielnie otwierając kolejno zakładki: „Ustawienia”, „Prywatność i konto”, „Ustawienia prywatności konta” – następnie w oknie wyszukiwania, oznaczonym ikoną lupy, wpisać pytanie „jak usunąć konto na Instagramie” i wybrać pierwszy wyświetlony wynik. W otworzonej stronie pojawią się informacje związane z procesem usuwania konta i jego skutkami – należy wybrać link „Usuń konto” oznaczony na niebiesko.

Po otworzeniu strony rozpocznie się proces informacyjny. Najpierw należy wskazać powód podjęcia decyzji o trwałym usunięciu konta – pojawią się podane niżej:

 • nie mam na to czasu/za bardzo mnie rozprasza;
 • zbyt wiele reklam;
 • chcę coś usunąć;
 • nie mogę znaleźć osób do obserwowania;
 • problemy z rozpoczęciem;
 • utworzenie drugiego konta;
 • obawy dotyczące prywatności;
 • inny powód.

Po wybraniu dowolnego z nich pojawią się dedykowane treści oraz ewentualnie odnośniki do stron wsparcia technicznego Instagrama, które mogą zawierać rozwiązanie zaznaczonego problemu. Wyjątkiem jest opcja „inny powód”. Po podaniu powodu należy podać hasło do usuwanego konta i nacisnąć „Trwale usuń moje konto”. W tym momencie zostanie zainicjowany proces usuwania konta, który może potrwać do 30 dni. W tym czasie wciąż można anulować ten proces, wystarczy ponownie zalogować się na konto Instagramowe w okresie tych 30 dni. Po upływie tego czasu konto zostanie całkowicie usunięte i nie ma możliwości odzyskania żadnych danych. Instagram zastrzega sobie czas usuwania wszystkich danych do 90 dni włącznie – może to wynikać z obowiązującego prawa w danym kraju lub z koniecznością usuwania danych z systemu kopii zapasowych.

Użytkownik powinien być świadomy niedogodności, jakie niesie za sobą całkowite usunięcie konta – czyli między innymi nieodwracalna utrata wszystkich danych takich jak np. udostępnione zdjęcia i filmy czy brak możliwości użycia nazwy skasowanego konta w przypadku ponownej rejestracji na portalu.

Jak zapisać zdjęcia i filmy z konta Instagram?

Usunięcie konta nie oznacza całkowitej utraty zapisanych na nim danych. Jeżeli zamieszczona zawartość na koncie jest cenna dla użytkownika, ma on opcje pobrania i zapisania umieszczonych zdjęć i filmów na innym nośniku. Pobrać dane można zarówno z poziomu aplikacji jak i z poziomu strony internetowej. Aby pobrać dane poprzez aplikacje należy:

 1. Uruchomić Instagrama.
 2. Wybrać zakładkę „Zabezpieczenia”.
 3. Wybrać polecenie „Pobierz dane”. Użytkownik w tym momencie zostanie przekierowany do innego okna, w którym musi podać swój adres e-mail, na który te dane mają zostać wysłane, a następnie zatwierdzić go przyciskiem „poproś o plik do pobrania”.

W przypadku pobierania danych poprzez stronę internetową należy:

 1. Odwiedzić stronę instagram.com
 2. Zalogować się na profil.
 3. Przejść do sekcji „Ustawienia”.
 4. Wybrać zakładkę „Prywatność i bezpieczeństwo” i z listy dostępnych opcji wybrać „pobieranie danych”. Tutaj również użytkownik zostanie poproszony o podanie adresu e-mail, na który ma zostać wysłana kopia danych.

Dane można otrzymać w dwóch formatach plików: HTML lub JSON. Instagram deklaruje, iż wiadomość i dane zostanie przygotowana użytkownikowi w przeciągu 48 godzin od wysłania zgłoszenia. Plik, który użytkownik otrzyma może zajmować bardzo dużo pamięci (nawet kilkadziesiąt GB), dlatego warto przygotować pojemny nośnik na te dane.

W przypadku problemów z usunięciem konta na Instagramie bądź jakimkolwiek innym problemem natury informatycznej warto rozważyć kontakt ze specjalistami, którzy szybko i skutecznie rozwiążą zaistniały problem.

 

Komentarze są wyłączone.