Jak ściągać muzykę z Youtube? Najprostsze metody pobierania.

jak usunąć Instagram
Jak usunąć Instagram?
22 kwietnia 2022
ios 15 co nowego
Co nowego oferuje iOS 15? Lista nowych funkcji dla urządzeń firmy Apple.
10 maja 2022
jak usunąć Instagram
Jak usunąć Instagram?
22 kwietnia 2022
ios 15 co nowego
Co nowego oferuje iOS 15? Lista nowych funkcji dla urządzeń firmy Apple.
10 maja 2022
Jak ściągać muzykę z Youtube?

Jak ściągać muzykę z Youtube?

W dzisiejszych czasach dostęp do Internetu jest niemal nieograniczony. Wiele osób korzysta z niego, by oglądać filmy czy słuchać ulubionej muzyki. Istnieje wiele serwisów oferujących słuchanie muzyki on-line, jak np. Tidal czy Spotify, jednak najpopularniejszym miejscem, w którym puszcza się ulubione piosenki jest Youtube. Powodów, dla których użytkownik może chcieć pobrać utwory na komputer czy telefon jest wiele – wyjazd w miejsce, gdzie nie będzie zasięgu, zachowanie konkretnego wydania, które może zostać skasowane z serwisu i zaginąć na zawsze czy zwykłą oszczędność transferu. Jak zatem pobrać muzykę z Youtube?

Jak najprościej ściągnąć muzykę z Youtube? – Youtube Music i Youtube Premium

Właściciele najpopularniejszego portalu z filmikami postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, wypuszczając usługi Youtube Premium i Youtube Music. Dzięki niej użytkownik jest w stanie pobrać w aplikacji każdy utwór znajdujący się na platformie. To rozwiązanie ma jednak kilka ograniczeń, przez co nie jest zbyt popularne. Największymi wadami tego rozwiązanie są między innymi płatna subskrypcja aplikacji oraz fakt, iż użytkownik musi podłączyć się do sieci przynajmniej raz na 30 dni w przypadku Youtube Music.

Jak pobrać muzykę z Youtube? – konwertery internetowe

Jest to metoda, która nie wymaga używania żadnej aplikacji czy zakładania konta gdziekolwiek. Dodatkową zaletą tej metody jest również szybkie działanie. Jedynym ograniczeniem jest ilość przetwarzanych filmików – często można pobrać jedynie jeden plik na raz. Czasami również niektóre witryny nie są dostępne – w takim wypadku wystarczy uruchomić inną stronę. Aby ściągnąć mp3 z youtube wystarczy odnaleźć w wyszukiwarce frazy typu „youtube to mp3 converter”, a następnie:

  1. Skopiować link do wideo.
  2. Wkleić go w pasku wyszukiwania na wybranej stronie.
  3. Wybrać format docelowy pliku, jaki użytkownik pragnie otrzymać (pod warunkiem, iż strona oferuje taką opcje).
  4. Rozpocząć konwersje.
  5. Pobrać utworzony plik.

W ten sposób plik zostanie zapisany na komputerze lub telefonie, w zależności z którego urządzenia proces konwersji został przeprowadzony. Inną, podobną metodą będzie zainstalowanie dodatku do przeglądarki o nazwie „YouTube Downloader Lite”. Dzięki tej wtyczce do przeglądarki przy każdym oglądanym filmie na portalu, przy łapkach do głosowania, pojawi się przycisk do pobrania danego wideo.

Jak ściągnąć muzykę z Youtube na komputer? - Programy do konwersji filmów

W tej metodzie niezbędne jest pobranie programu na komputer, za pomocą którego użytkownik będzie mógł pobrać muzykę. Korzystanie z tej opcji jest pozbawione wad konwerterów internetowych – pobierać można kilka plików, a czasami i całe playlisty na raz i nie trzeba się martwić o niezawodność programu. Jedną z takich aplikacji jest „4K Video Downloader”, którą należy zainstalować na komputerze. Po udanej instalacji należy uruchomić program, skopiować link do filmu na Youtube, wkleić go w odpowiednie miejsce w programie i wybrać format docelowy, w którym filmik ma być pobrany.

Jak ściągnąć muzykę na telefon z Youtube? - Aplikacje na Androida

Najlepszą metodą jest skorzystanie z aplikacji przeglądarkowej bądź na komputerze i przeniesienie już pobranych plików na telefon. Jeżeli jednak pod ręką jest tylko urządzenie mobilne, można poszukać aplikacji na telefon do pobierania filmów. Przy pobieraniu i instalacji jednak należy uważać, ponieważ nie ma dedykowanych do tego procesu aplikacji, a korzystanie z niezaufanych aplikacji może uszkodzić posiadany telefon.

Czy ściąganie muzyki z Youtube jest legalne?

To pytanie ma wiele kontekstów, a każdy z nich należałoby rozpatrzyć indywidualnie, dlatego w krótkim podsumowaniu można stwierdzić tylko, iż jedyną w pełni legalną metodą pobierania muzyki z Youtube jest płatna aplikacja Youtube Premium. Wszystkie inne metody naruszają regulamin serwisu, jednak w przypadku użytku wyłącznie do celów prywatnych użytkownik nie powinien popaść w kłopoty.

Inną ważną kwestią są prawa autorskie – polskie prawo stanowi w tym wypadku, iż pliki mogą być ściągane, jednak wykorzystywane wyłącznie do celów prywatnych i niezarobkowych. Co to oznacza? Ni mniej, ni więcej to, iż użytkownik ma prawo pobrania danego utworu i słuchania go. W wypadku, gdy pobrany utwór zostałby rozprowadzony dalej, np. poprzez umieszczenie utworu jako tło muzyczne we własnym opublikowanym materiale bądź został wykorzystany do celów komercyjnych, wtedy prawa autorskie zostają naruszone, a użytkownik, który naruszył obowiązujące przepisy – ukarany.

W przypadku wątpliwości bądź problemów można rozważyć kontakt ze specjalistami, którzy pomogą rozwiązać problem i wyjaśnią wszystkie kwestie.

Komentarze są wyłączone.