Jak udostepnic Internet z telefonu na komputer
Jak udostępnić Internet z telefonu na komputer?
11 marca 2022
Jak odzyskać konto Facebook
Jak odzyskać konto Facebook?
11 marca 2022
Jak udostepnic Internet z telefonu na komputer
Jak udostępnić Internet z telefonu na komputer?
11 marca 2022
Jak odzyskać konto Facebook
Jak odzyskać konto Facebook?
11 marca 2022
Jak przywrócić usuniętą konwersacje na Messenger

Jak przywrócić usuniętą konwersacje na Messenger

Przez Messengera codziennie przesyła się miliony wiadomości, filmów, zdjęć. Już w rozmowach pojedynczych można otrzymać dziesiątki wiadomości na godzinę, a w rozmowach grupowych te liczby wzrastają. Przy takim tempie nietrudno jest o chaos powstający w konwersacjach. Jedni go ignorują, inni starają się trzymać porządek w wiadomościach. Czasami zdarza się tak, że przy nadgorliwym porządkowaniu wiadomości zostanie usunięta ważna konwersacja. Co w takiej sytuacji?

Jak odzyskać usunięte wiadomości Messenger?

Krok pierwszy: sprawdzić archiwum

Przy odrobinie szczęścia uda się odzyskać wiadomości. Domyślnie Messenger przy usuwaniu wiadomości najpierw je archiwizował, kasując je tylko z interfejsu użytkownika, jednak po ostatnich zmianach już wiadomości nie są archiwizowane bez użycia opcji „archiwizuj”. Aby zobaczyć gdzie są zarchiwizowane wiadomości należy kliknąć na miniaturę profilu użytkownika w prawym górnym rogu aplikacji, a następnie w zakładce „Preferencje” należy wybrać opcję „Zarchiwizowane czaty”. Pojawią się wszystkie konwersacje przeniesione do archiwum. Teraz wystarczy tylko przytrzymać chwilę palec na rozmowie, którą chcemy przywrócić, a następnie wybrać „Cofnij archiwizację”. Wybrana wiadomość wróci do menu głównego.

Jak przywrócić usunięte wiadomości Messenger?

Krok drugi: prośba do suportu Facebooka o udostępnienie danych

Możliwe jest, że jednak wiadomości nie zostały zarchiwizowane. Wtedy nie będzie możliwości podjąć zbyt dużej liczby działań. Istnieją jeszcze awaryjne opcje, które być może rozwiążą posiadany problem. Jedną z nich jest wysłanie prośby do suportu Facebooka o kopie wiadomości. Każdy podmiot, który zajmuje się przetwarzaniem danych cyfrowych na terenie Unii Europejskiej jest prawnie zobowiązany o informowaniu użytkownika o swoich działaniach, w tym także wysłać lub usunąć wszystkie posiadane dane, jeżeli użytkownik sobie tego zażyczy. Żeby wysłać prośbę o dane należy nacisnąć na miniaturę swojego zdjęcia profilowego, następnie przejść do opcji „Ustawienia konta”, przewinąć do sekcji „Twoje informacje” i należy nacisnąć na „Pobieranie twoich informacji”. Dalej Facebook zapyta się jakie dane użytkownik chce otrzymać. Na pewno chcemy otrzymać kopie „Wiadomości”, ale możemy również pobrać wszystkie inne dostępne dane. Sam proces przygotowania danych zajmuje nawet do kilku dni, więc należy się uzbroić w cierpliwość – kiedy archiwum będzie gotowe do pobrania, Facebook wyśle użytkownikowi stosowne powiadomienie.

Messenger – jak odzyskać usunięte wiadomości.

Krok trzeci: przeszukanie plików tymczasowych telefonu

Ostatnią deską ratunku jest próba odzysku rozmowy z pamięci tymczasowej, pod warunkiem, że Messenger automatyczne zapisuje kopie zapasowe w pamięci telefonu. Jeżeli nie używano programów do optymalizacji pracy telefonu, oczyszczających aplikacji systemowych ani samodzielnie nie usuwano pamięci tymczasowej, jest spora szansa na to, że rozmowy dalej się tam znajdują. Aby dostać się do folderu plików tymczasowych Messengera najpierw należy otworzyć przeglądarkę plików na telefonie, a następnie wybrać pamięć wewnętrzną. Dalej przechodzi się do folderu „Android” i folderu „Data”. Powinno się tam pojawić wiele różnych folderów – w tym „com.facebook.orca” i właśnie ten musimy wybrać. Następnie przeszukuje się jego zawartość w poszukiwaniu folderu „fb_temp”. Jednak, jeżeli nie ma wcześniej wspomnianej automatycznej kopii zapasowej, to prawdopodobnie nie będzie tam żadnych plików.

Jak odzyskać skasowane wiadomości na Messenger?

Podsumowanie.

Ostatecznym rozwiązaniem jest korzystanie ze wsparcia programów do odzyskiwania danych. W przypadku, jeżeli faktycznie ma się uruchomioną opcję kopii zapasowej, ale zniknęła ona z komputera, odzyskiwanie danych mogłoby okazać się skuteczne. Jednak jest to kosztowny i czasochłonny proces, który powinien być przeprowadzony wyłącznie przez profesjonalistę. Nie należy ufać reklamom. Żaden program nie pozwoli łatwo odzyskać wiadomości , a jedynie można przysporzyć sobie większych kłopotów, od zaśmiecenia systemu, po zainfekowanie telefonu złośliwym oprogramowaniem. Jeżeli potrzebujesz wsparcia technika, skorzystaj z umiejętności doświadczonych specjalistów IT, którzy oferują swoje usługi całkowicie zdalnie - przez Internet.

Warto też zaznaczyć, iż Messenger jest silnie powiązany z Facebookiem, dlatego najpierw warto dowiedzieć się co to jest facebook.

 

Komentarze są wyłączone.