Jak sprawdzić hasło do WiFi
Jak sprawdzić hasło do WiFi?
11 marca 2022
Jak usunąć konto Facebook
Facebook – jak usunąć konto?
11 marca 2022
Jak sprawdzić hasło do WiFi
Jak sprawdzić hasło do WiFi?
11 marca 2022
Jak usunąć konto Facebook
Facebook – jak usunąć konto?
11 marca 2022
Co to jest Facebook

Co to jest Facebook

Tempo rozwoju technologii przyśpiesza z roku na rok. Coraz ciężej jest nadążyć z nowinkami, a natłok informacji zalewający użytkowników Internetu z każdej strony nie ułatwia życia. Stąd niektórzy chcą jak najbardziej odciąć się od technologii i starają się żyć jak najprościej. W ten sposób można przegapić nawet najpopularniejsze portale dzisiejszego Internetu, jak choćby właśnie Facebooka.

Najważniejsze informacje o Facebooku

Facebook to serwis społecznościowy, w którym można kontaktować się z innymi osobami, tworzyć grupy czy dzielić się wiadomościami, zdjęciami oraz filmami. Został założony 4 lutego 2004 roku przez Marka Zuckerberga jako strona, za pomocą której studenci uniwersytetu Harvarda mogli dzielić się wiadomościami i zdjęciami oraz kontynuować szkolne znajomości. Serwis zyskał bardzo szybko na popularności i już trzy później osiągnął wartość 15 miliardów dolarów amerykańskich.

Przez kolejne lata rozwoju Facebook był aktualizowany o wiele rozmaitych funkcji, jak np. „Oś czasu”, czyli nowy rodzaj profilu, który pozwala dodawać wydarzenia z życia, jak np. ukończenie szkoły, znalezienie pierwszej pracy czy opisanie wycieczki zagranicznej, wraz z oznaczeniem daty wydarzenia. Innym przełomowym wydarzeniem było uruchomienie aplikacji Facebook Messenger 9 sierpnia 2011 roku.

Obecnie Facebook to gigant na światowym rynku komunikacyjnym – szacuje się, że z Facebooka aktywnie korzysta 3,8 miliarda użytkownika, czyli prawie połowa ludności całej Ziemi! Również w Polsce na pytanie „Facebook - co to jest?” większość napotkanych osób byłaby w stanie odpowiedzieć bez zastanawiania się – w 2021 z tej platformy korzystało dziewięć na dziesięciu Polaków, co daje mu drugie miejsce na liście najpopularniejszych stron internetowych przeglądanych w Polsce – na samym szczycie listy znalazł się serwis YouTube.

W październiku 2021 roku zostało ogłoszone, iż przedsiębiorstwo ma zamiar zmienić nazwę – dokładnie 28 października ogłoszono oficjalnie, że nowa nazwa spółki Facebook to „Meta” – jednocześnie zostało zaprezentowane nowe logo kompanii i zmieniona identyfikacja wizualna w ramach tzw. rebrandingu. Jednak nazwa samej usługi pozostaje niezmieniona.

Jak założyć Facebook?

Skoro już wiemy, czym jest Facebook, może okazać się, że chcielibyśmy również dołączyć do tej społeczności. Aby założyć konto na Facebooku należy:

  • Otworzyć stronę facebook.com
  • Następnie nacisnąć „Utwórz nowe konto”
  • W formularzu, który się pojawił należy podać wymagane dane jak np. imię czy adres email, na który rejestrujemy konto.
  • Teraz należy nacisnąć przycisk „Zarejestruj się”.
  • Aby zakończyć proces tworzenia konta należy potwierdzić adres email lub numer telefonu komórkowego, który użyliśmy podczas rejestracji konta.

Sama procedura tworzenia konta nie jest skomplikowana. Należy jednak pamiętać o ograniczeniach związanych z użytkowaniem Facebooka, jak np. możliwość posiadania wyłącznie jednego konta. Regulamin Facebooka również zobowiązuje nas do podawania prawdziwych danych osobowych.

Facebook – jak odzyskać hasło?

Jeżeli zdarzy się, że użytkownik zapomni o swoich danych logowania do swojego konta na Facebooku, istnieje kilka sposobów na rozwiązanie problemu. Są różne metody by odzyskać możliwość korzystania z konta. Najprostszym z nich będzie:

  • Wejście na stronę facebook.com
  • Wybranie opcji „Nie pamiętasz hasła?”.
  • Podanie swojego adresu e-mail bądź numeru telefonu przypisanego do konta.
  • Naciśnięcie „Szukaj”.

Po tej procedurze zostaną wysłane dane logowania na adres e-mail bądź numer telefonu, który podano wcześniej. Po ponownym zalogowaniu do Facebooka należy zmienić hasło. Jeżeli użytkownik chce odzyskać konto ale utrata dostępu jest spowodowana inną przyczyną, to informacje na ten temat można znaleźć tutaj.

Co Facebook wie o Tobie?

Korzystając z portalu wiele osób nie jest świadome zagrożeń z tego płynących. Jednym z nich jest fakt, iż Facebook posiada wiele informacji o nas, czy to podanych dobrowolnie (imię i nazwisko z profilu oraz wszelakie dane tam podane), jak i podanych nieświadomie – jak np. adres IP komputera, z którego się korzysta, jego nazwę czy przeglądarki, której używamy. Innym z problemów może być ryzyko pogrążenia się w uzależnieniu od korzystania z platformy, dlatego należy rozsądnie surfować zarówno po Facebooku jak i po całym Internecie.

Komentarze są wyłączone.