Jak przywrócić usuniętą konwersacje na Messenger
Jak przywrócić usuniętą konwersację na Messenger?
11 marca 2022
Jak zmienić hasło Windows
Jak zmienić hasło Windows?
11 marca 2022
Jak przywrócić usuniętą konwersacje na Messenger
Jak przywrócić usuniętą konwersację na Messenger?
11 marca 2022
Jak zmienić hasło Windows
Jak zmienić hasło Windows?
11 marca 2022
Jak odzyskać konto Facebook

Jak odzyskać konto Facebook

Facebook jest jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych. Rzadko można spotkać kogoś, kto nie ma konta na tym portalu, a wraz z rosnącą popularnością usługi rosną i popularyzują się zagrożenia – na przykład atak hakera, który może przejąć dostęp do naszego konta i z jego pomocą rozsyłać choćby wirusy w linkach. Każdy z użytkowników może zostać ofiarą cybernetycznego ataku. Co wtedy należy robić?

Facebook jak odzyskać konto?

W pierwszej kolejności warto zapoznać się z informacją co to jest facebook, a w następnej kolejności zastosować się do poniższych podpunktów, czyli:

 • Spróbować zalogować się za pomocą standardowych danych.
 • Jeżeli logowanie się nie powiedzie, zastosować procedurę przypomnienia hasła lub:
  • Zastosować procedurę odzyskiwania konta.

Najważniejszą zasadą jest nie panikować. W stanowczej większości przypadków uda się odzyskać bez problemu dostęp do posiadanego konta.

Jak odzyskać hasło Facebook?

Sam proces odzyskiwania hasła Facebook jest bardzo prosty, jednak nie będzie stanowić rozwiązania każdej sytuacji. Tą metodą można się ratować w prozaicznych przypadkach, wtedy, kiedy np. użytkownik sam zapomni hasła do logowania. Aby odzyskać hasło do logowania na Facebooku należy:

 • Uruchomić stronę facebook.com.
 • Wybrać opcję „Nie pamiętasz hasła?”.
 • Należy podać swój adres e-mail bądź numer telefonu komórkowego podanego przy rejestracji konta.
 • Należy wybrać odpowiednią dla siebie opcję: wysłanie kodu w wiadomości e-mail / na numer telefonu bądź logowanie się za pomocą konta Google.
 • Należy nacisnąć „Kontynuuj”.

Po krótkiej chwili (do kilkunastu minut) użytkownik powinien otrzymać kod resetujący hasło i z jego pomocą zalogować się na konto. Po całej procedurze należy ustawić nowe hasło do posiadanego konta. Alternatywnie można również podejrzeć hasło, jeżeli jest zapisane w przeglądarce. Co jednak zrobić w przypadku, kiedy potrzeba odzyskać konto facebook bez maila bądź numeru telefonu? Wciąż można się zalogować za pomocą nazwy użytkownika, jeżeli takową się posiada. Wystarczy, że użytkownik wpisze nazwę użytkownika w polu przeznaczonym na adres e-mail lub numer telefonu i użyje swojego hasła.

Jak odzyskać stare konto Facebook?

Nie zawsze utrata dostępu do konta Facebook jest wyłącznie własną winą użytkownika. Mógł on również zostać ofiarą ataku hakera, który przejął jego konto. Mógł również odnaleźć nasze stare konto, do którego nie pamięta żadnych danych. Tego typu sytuacja są o wiele bardziej skomplikowana niż wcześniej opisana, jednak wciąż można zawalczyć o konto. Aby odzyskać stare konto należy:

 • Zalogować się na innym profilu Facebook.
 • Przejść do profilu konta, które chcielibyśmy odzyskać.
 • Wybrać opcję „Uzyskaj pomoc lub zgłoś profil”.
 • Wybrać pozycję „Inny powód”, a następnie nacisnąć „Dalej”.
 • Kliknąć opcję „Odzyskaj to konto”.
 • Teraz należy postępować zgodnie z instrukcjami.

Zostanie uruchomiona procedura odzyskiwania konta. Może ona trwać przez dłuższy okres czasu, więc należy uzbroić się w cierpliwość. Jeżeli polecenia zostały prawidłowo wypełnione i podane został prawidłowe dane dział wsparcia Facebooka powinien przywrócić nam dostęp do konta.

Facebook włamanie na konto – co zrobić?

W przypadku włamania na konto Facebook sprawa komplikuje się jeszcze bardziej. Z całą pewnością warto wypróbować poprzednie procedury odzyskiwania dostępu do konta, być może przyniosą pożądany efekt. Jeżeli jednak nie przyniosą żadnego skutku, można zawsze spróbować odzyskać konto poprzez wejście na tę stronę: https://www.facebook.com/login/identify - następnie podać adres e-mail bądź numer telefonu, który jest połączony z kontem Facebook i podążać za wskazówkami podanymi ze strony Facebooka.

Jak odzyskać konto Facebook po włamaniu?

Pozostaje jeszcze jedna awaryjna metoda odzyskiwania konta, jednak należy pamiętać, iż wymaga ona wcześniejszych przygotowań. Żeby przygotować się do odzyskiwania dostępu do konta metodą zaufanych kontaktów, należy zalogować się na koncie, następnie na ekranie głównym w prawym górnym kliknąć na strzałkę i wybrać opcję „Ustawienia i prywatność”, po czym wybrać „Ustawienia”. Następnie należy przejść do „Bezpieczeństwo i logowanie” i wybrać „Wybierz 3-5 znajomych do kontaktu w przypadku utraty dostępu do konta”, a następnie „Wybierz znajomych”. W okienku, które się pojawiło przechodzimy dalej poprzez kliknięcie „Wybierz zaufane kontakty”. Teraz należy wybrać znajome osoby, którym się ufa i w razie kryzysowej sytuacji będą w stanie się z nami skontaktować by pomóc odzyskać konto Facebook. Po wyborze osób należy zaakceptować wybór klikając „Potwierdź”.

Teraz profil został przygotowany. Aby odzyskać konto przy pomocy zaufanych kontaktów należy wykonać poniższe instrukcje:

 • Uruchomić stronę Facebooka.
 • Wybrać opcję „Nie pamiętasz hasła?”.
 • Teraz należy podać adres e-mail lub numer telefonu użyty podczas tworzenia naszego konta.
 • Należy przejrzeć listę adresów e-mail dodanych do Twojego konta. Jeśli nie mamy dostępu do żadnego z nich, należy kliknąć opcję „Nie masz już do nich dostępu?” i podać nowy adres e-mail bądź numer telefonu, do którego mamy dostęp.
 • W tym momencie należy kliknąć napis „Ujawnij zaufane kontakty” i wpisać imię i nazwisko jednego z zaufanych kontaktów podanych wcześniej.
 • Otrzymamy zestaw instrukcji zawierający specjalny link. Link zawierać będzie specjalny kod zatwierdzania logowania, do którego dostęp będą miały jedynie zaufane kontakty. Ten link należy przekazać znajomemu podanego jako „Zaufany kontakt” innym kanałem komunikacji niż Facebook.
 • Po tym, jak znajomy otrzyma kod logowania należy go poprosić o podanie tego kodu.
 • Teraz należy użyć otrzymanego kodu, aby zalogować się ponownie do Facebooka.

Odzyskiwanie konta na Facebooku

Jeżeli żadna z powyższych metod nie pomoże, to warto również rozważyć kontakt z administracją portalu lub działem wsparcia technicznego, by indywidualnie rozpatrzyli przypadek. W tym celu należy otworzyć stronę centrum pomocy Facebooka. Niestety trzeba liczyć się z tym, że wsparcie techniczne może wymagać od użytkownika skanów dokumentów potwierdzających tożsamość, by potwierdzić, że konto, do którego chcemy odzyskać dostęp faktycznie do nas należy.

Na sam koniec nie sposób nie wspomnieć o cennej zasadzie, zwłaszcza w świecie informatyki: „Lepiej zapobiegać niż leczyć”. W przypadku konta do Facebooka jest to włączenie dwuskładnikowego uwierzytelniania oraz częste zmienianie używanego hasła. Jeżeli potrzebujesz pomocy w zabezpieczaniu swojego konta, skorzystaj ze wsparcia informatyka online, który pomoże Ci przejść wszystkie kroki.

Komentarze są wyłączone.