jak sformatować komputer
Jak sformatować komputer?
14 czerwca 2022
jak usunąć konto gmail
Jak usunąć konto Gmail?
21 czerwca 2022
jak sformatować komputer
Jak sformatować komputer?
14 czerwca 2022
jak usunąć konto gmail
Jak usunąć konto Gmail?
21 czerwca 2022
Jak sprawdzić pocztę Gmail?

Jak sprawdzić pocztę Gmail?

Z całą pewnością jest to najpopularniejsza usługa pocztowa na całym świecie. Poczta Gmail zachęciła miliardy użytkowników swoją prostotą, wygodą i użytecznością, a z całą pewnością jest ceniona przez wielu za niemal nieprzerwaną dostępność z każdego miejsca. Wraz z latami rozwoju dochodziło coraz więcej nowych funkcji, jak np. obsługa poczty na urządzeniach mobilnych.

Jak sprawdzić pocztę Gmail na smartfonie?

Jest kilka sposobów, aby sprawdzić pocztę Gmail na telefonie – najprostszą metodą będzie zainstalowanie dedykowanej aplikacji. Pobrać ją można z aplikacji sklepowej – odpowiednio dla Androida będzie to „Sklep Play”, dla iOS – „App Store”, a następnie wystarczy zainstalować. Po instalacji w aplikacji pokaże się okno logowania. Jeżeli na telefonie z Androidem użytkownik jest już zalogowany w innej usłudze Google, zostanie on automatycznie przeniesiony do głównego menu aplikacji, pomijając ekran logowania. W innym wypadku konieczne będzie zalogowanie się z pomocą adresu email i hasła.

Jak sprawdzić pocztę Gmail na smartfonie bez aplikacji?

Na smartfonach, niezależnie od marki czy modelu, można zalogować się do poczty Gmail. W tym celu należy wykorzystać przeglądarkę internetową. Ta opcja jest bardzo wygodna w momencie, kiedy użytkownik nie chce bądź nie może z pewnych przyczyn zainstalować zewnętrznych aplikacji. Wystarczy uruchomić w przeglądarce internetowej adres mail.google.com i standardowo zalogować się do usługi. Menu główne będzie wyświetlać się w trybie mobilnym. Jeżeli użytkownik pragnie skorzystać z menu komputerowego na smartfonie, w zainstalowanej przeglądarce internetowej należy włączyć tryb wyświetlania dla komputerów stacjonarnych.

Tutaj należy pamiętać, iż ze względów bezpieczeństwa danych użytkownika Google uniemożliwi zalogowanie się w przeglądarkach, które mają wyłączoną obsługę JavaScript lub w ogóle nie wspierają jego obsługi. Dodatkowo przeglądarki, które mają zainstalowane niebezpieczne lub nieobsługiwanie rozszerzenia, a także przeglądarki wbudowane w inne aplikacje też mogą nie być obsługiwane. Najbezpieczniejszym wyborem będą topowe przeglądarki internetowe, tj. Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera i Microsoft Edge – właściciel Gmaila podaje, iż te przeglądarki są w pełni wspierane.

Komentarze są wyłączone.