jak sformatować komputer
Jak sformatować komputer?
14 czerwca 2022
jak usunąć konto gmail
Jak usunąć konto Gmail?
21 czerwca 2022
Jak sprawdzić pocztę Gmail?

Jak sprawdzić pocztę Gmail?

Z całą pewnością jest to najpopularniejsza usługa pocztowa na całym świecie. Poczta Gmail zachęciła miliardy użytkowników swoją prostotą, wygodą i użytecznością, a z całą pewnością jest ceniona przez wielu za niemal nieprzerwaną dostępność z każdego miejsca. Wraz z latami rozwoju dochodziło coraz więcej nowych funkcji, jak np. obsługa poczty na urządzeniach mobilnych.

Jak sprawdzić pocztę Gmail na smartfonie?

Jest kilka sposobów, aby sprawdzić pocztę Gmail na telefonie – najprostszą metodą będzie zainstalowanie dedykowanej aplikacji. Pobrać ją można z aplikacji sklepowej – odpowiednio dla Androida będzie to „Sklep Play”, dla iOS – „App Store”, a następnie wystarczy zainstalować. Po instalacji w aplikacji pokaże się okno logowania. Jeżeli na telefonie z Androidem użytkownik jest już zalogowany w innej usłudze Google, zostanie on automatycznie przeniesiony do głównego menu aplikacji, pomijając ekran logowania. W innym wypadku konieczne będzie zalogowanie się z pomocą adresu email i hasła.

Jak sprawdzić pocztę Gmail na smartfonie bez aplikacji?

Na smartfonach, niezależnie od marki czy modelu, można zalogować się do poczty Gmail. W tym celu należy wykorzystać przeglądarkę internetową. Ta opcja jest bardzo wygodna w momencie, kiedy użytkownik nie chce bądź nie może z pewnych przyczyn zainstalować zewnętrznych aplikacji. Wystarczy uruchomić w przeglądarce internetowej adres mail.google.com i standardowo zalogować się do usługi. Menu główne będzie wyświetlać się w trybie mobilnym. Jeżeli użytkownik pragnie skorzystać z menu komputerowego na smartfonie, w zainstalowanej przeglądarce internetowej należy włączyć tryb wyświetlania dla komputerów stacjonarnych.

Tutaj należy pamiętać, iż ze względów bezpieczeństwa danych użytkownika Google uniemożliwi zalogowanie się w przeglądarkach, które mają wyłączoną obsługę JavaScript lub w ogóle nie wspierają jego obsługi. Dodatkowo przeglądarki, które mają zainstalowane niebezpieczne lub nieobsługiwanie rozszerzenia, a także przeglądarki wbudowane w inne aplikacje też mogą nie być obsługiwane. Najbezpieczniejszym wyborem będą topowe przeglądarki internetowe, tj. Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera i Microsoft Edge – właściciel Gmaila podaje, iż te przeglądarki są w pełni wspierane.

Komentarze są wyłączone.