Jak odzyskać konto na Onet poczta?

Jak szukać pomocy informatycznej online?
Jak szukać pomocy informatycznej online?
2 stycznia 2023
Jak zmienić kanał WiFi?
Jak zmienić kanał WiFi?
14 lutego 2023
Jak odzyskać hasło do onet poczta?

Co zrobić w sytuacji, gdy zapomniałeś hasła do poczty onet.pl? Jak zmienić je na nowe? Gdy zapomnieliśmy hasło lub w ogóle go nie znamy, a nie zostało ono zapisane w historii przeglądarki, wiedza na temat zmiany hasła do poczty onet.pl okaże się bardzo pomocna. Czy poczta onet umożliwia odzyskanie hasła do konta? W jaki sposób odzyskać hasło do poczty? Sprawdź poradnik online.

Czy można odzyskać konto na onet?

W przypadku gdy użytkownik poczty onet zapomni hasła, istnieje możliwość jego odzyskania. Obecnie wyróżnia się trzy metody na odzysk utraconego dostępu

Metody odzyskiwania hasła do poczty onet

Istnieją trzy metody odzyskiwania hasła do poczty onet. To, jaką metodę zdecyduje się wybrać użytkownik zależy od tego, którą uzna za najwygodniejszą. Znaczenie ma także to, jakie dane udostępniono przy zakładaniu konta.

Instrukcja postępowania w celu odzyskania hasła do konta onet

Na stronie logowania do poczty kliknij “Nie pamiętam hasła”. Wprowadź adres e-mail, do którego chcesz odzyskać hasło. Jeśli wcześniej zdecydowałeś się podać na swoim koncie numer twojego telefonu albo pomocniczy adres e-mail, w tej sytuacji serwis zaproponuje metodę najwygodniejszą dla ciebie. Jeśli się okaże, że przy konfiguracji poczty wybrałeś wyłącznie numer telefonu lub wyłącznie adres e-mail system przekieruje cię do konkretnej metody. Każda z nich posiada swoje wady i zalety.

Odzyskiwanie hasła do poczty onet przez SMS

Pierwszą metodą na odzyskanie hasła do konta onet jest wykorzystanie wiadomości SMS. Na numer telefonu podany w portalu przyjdzie sms z krótkim kodem (zawierającym 7 cyfr), po czym należy go wpisać w puste pole i zatwierdzić. Warto pamiętać, aby przed własnym numerem dodać prefix +48 (twój numer). Odzysk przez sms będzie zapewne najszybszym rozwiązaniem, ale musimy być pewni dobrego zasięgu sieci. Warto pamiętać, że metoda sms jest całkowicie darmowa, natomiast istnieją limity związane z odczekaniem określonego czasu.

Gdy wybierzesz opcję “UŻYJ KODU SMS” ekran przekieruje cię w miejsce z prośbą o wpisanie twojego numeru telefonu, który podałeś przy zakładaniu. Jeśli numer był prawidłowy i dostałeś wiadomość zwrotną (7 cyfrowy kod) otrzymasz możliwość zmiany hasła. Gdy system zaakceptuje kod, automatycznie zaproponuje ustalenie nowego hasła, oczywiście spełniającego umowne warunki. Zatwierdzając opcję “zmień hasło” system dokona zmian.

Odzyskiwanie hasła do poczty onet przez zapasowy adres e-mail

Drugim sposobem, który warto rozważyć, jest odzyskiwanie hasła do poczty onet przez zapasowy adres e-mail. Jeżeli posiadasz inne konto pocztowe, do którego masz dostęp, onet wyśle na nie wiadomość z prośbą o ustawienie nowego hasła. W przypadku gdy nie widzimy wyczekiwanej wiadomości należy zajrzeć do folderu SPAM. Stworzenie silnego hasła wcale nie jest takie trudne jak nam się wydaje. Najlepiej, gdy będzie proste dla nas, lecz trudne dla innych. Zaleca się stosowanie dużych i małych liter, cyfr oraz znaków specjalnych.

Formularz wymuszenia zmiany hasła

Jeżeli nadal nie udało się odzyskać hasła do konta, warto spróbować jeszcze jednej metody, jaką jest formularz wymuszenia zmiany hasła. Aby skorzystać z tej metody, należy wypełnić jeden z dwóch formularzy w formacie PDF lub Microsoft Word. Następnie podpisać i wysłać na adres Biuro Obsługi Klienta [email protected] w postaci wyraźnego skanu lub zdjęcia. Dane takie jak: Imię i nazwisko, data urodzenia, płeć i data ważności dokumentu muszą być łatwe do odczytania. Nie wolno wysyłać innych niewymienionych danych oraz zdjęcia dokumentu właściciela.

Pomoc informatyka online

Jeżeli nadal nie udało Ci się odzyskać hasła, warto rozważyć możliwość skorzystania z pomocy informatyka online. Doświadczeni technicy będą w stanie zaoferować pomoc zdalną przez Internet. W ten sposób odzyskanie hasła do konta onet staje się o wiele prostsze. 

Komentarze są wyłączone.