Wsparcie informatyczne online
Wsparcie informatyczne
28 listopada 2022
Informatyk online
Informatyk online
16 grudnia 2022
Wsparcie informatyczne online
Wsparcie informatyczne
28 listopada 2022
Informatyk online
Informatyk online
16 grudnia 2022
Jak włączyć wifi w laptopie

Jak włączyć wifi w laptopie

Laptopy obecnie stanowią uniwersalne narzędzie do komunikowania się, pracowania czy poszerzania wiedzy. Można z nich korzystać w dowolnym miejscu tak długo, dopóki bateria się nie rozładuje i będzie dostęp do internetu. O ile problem z baterią da się łatwo rozwiązać poprzez podłączenie laptopa do ładowarki, o tyle czasami wifi może sprawić kłopoty. Jak zatem rozwiązać najpopularniejsze kłopoty z wifi w laptopie?

Jak włączyć wifi w laptopie Windows 10?

Jeżeli w systemie Windows 10 utraciliśmy dostęp do sieci bezprzewodowej, w pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy nie została ona systemowo wyłączona. Aby włączyć wifi w systemie Windows 10, należy kliknąć ikonę sieci bezprzewodowej na pasku zadań i kliknąć w okienko „Sieć Wi-Fi”. W tym momencie karta sieciowa Wi-Fi powinna się uruchomić. Dodatkowo należy wyłączyć „Tryb samolotowy” (przycisk obok), jeżeli jest już uruchomiony. Na większości laptopów jest też dostępny dedykowany skrót klawiaturowy, który pozwoli na wykonanie tej operacji bez szukania danej opcji w systemie.

W przypadku, kiedy powyższe rozwiązanie nie zadziała, problem może występować w innym miejscu w systemie lub być powiązany z samą kartą sieciową i prawdopodobnie jest zbyt skomplikowany do rozwiązania przez przeciętnego użytkownika sprzętu informatycznego. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest oddać laptopa do wykwalifikowanego serwisu, który rozwiąże problem ze sprzętem.

Jak podłączyć wifi do komputera stacjonarnego Windows 10?

Komputer stacjonarny w domyśle nie jest przeznaczony do tego, aby korzystać z połączenia bezprzewodowego. Od tego ma złącza RJ-45, które pozwalają na kablowe podłączenie do sieci lokalnej i Internetu. Jednak nie oznacza to, że nie da się w zupełności podłączyć wifi do komputera. Najprostszym sposobem będzie zakup bezprzewodowej karty sieciowej wpinanej poprzez USB. Umożliwi ona na połączenie się z siecią bezprzewodową każdemu kompatybilnemu urządzeniu (zazwyczaj takie karty wymagają systemu operacyjnego Windows lub MacOS). Po wpięciu takiej karty do komputera konfiguracja powinna przebiec automatycznie i po chwili użytkownik powinien móc podłączyć komputer z routerem. Czasami może się okazać niezbędna instalacja sterowników – są dołączane z kartą bezprzewodową w zestawie. Minusem takiego rozwiązania z pewnością jest fakt, że jeden port USB zostaje permanentnie zajęty.

Jak włączyć wifi w laptopie Dell?

Niektóre laptopy, przykładowo właśnie spora część laptopów firmy Dell, jest wyposażona w dedykowany przycisk do wyłączania i włączania karty bezprzewodowej Wi-Fi. Jest on niezależny od systemu, na którym komputer pracuje i jeżeli jest on przełączony na opcję „Wyłączony”, to działania na systemie operacyjnym nie dadzą żadnych rezultatów. To rozwiązanie może być również odpowiedzią na pytanie jak włączyć wifi w laptopie lenovo, ponieważ jest to druga z znanych marek laptopów, która również czasami umieszcza taki przycisk na obudowach swoich laptopów.

 

Komentarze są wyłączone.