Jak ściągnąć film z Youtube? Proste sposoby na pobieranie plików

jak wzmocnić sygnał wifi
Jak wzmocnić sygnał WiFi?
18 maja 2022
jak zainstalować Windows 10
Jak zainstalować Windows 10?
24 maja 2022
jak wzmocnić sygnał wifi
Jak wzmocnić sygnał WiFi?
18 maja 2022
jak zainstalować Windows 10
Jak zainstalować Windows 10?
24 maja 2022
jak ściągnąć film z youtube

jak ściągnąć film z youtube

Tej platformy prawdopodobnie nie trzeba przedstawiać nikomu. Serwis założony w 2005 roku szybko zdobył światową sławę, a teraz znajduje się na nim dziesiątki miliardów różnych treści wideo – wiele z nich istnieje od czasów powstania Youtube! Zdarza się jednak, że filmiki są usuwane przez twórców i jedyną szansą na przetrwanie klipu jest ściągniecie do na komputer.

Jak pobrać film z Youtube na smartfona?

Najłatwiejszą i najpewniejszą drogą jest skorzystanie z opcji oferowanej przez sam serwis Youtube – czyli pakietu Premium. Za niewygórowaną opłatę na comiesięczne odnowienie subskrypcji użytkownik zyskuje dostęp do wielu różnych funkcji, jak np. odtwarzanie filmu po zablokowaniu ekranu smartfona czy właśnie możliwość pobierania filmów, by później móc je odtworzyć w trybie offline. Filmy będą mogły być uruchomione wyłącznie przez aplikacje Youtube, a próba oglądnięcia filmu na innej aplikacji nie powiedzie się, ponieważ filmy są zabezpieczane mechanizmami DRM. Dodatkowo nie ma możliwości pobrania czy przeniesienia filmu pobranego w ten sposób na komputer stacjonarny.

W przypadku, kiedy użytkownik nie chce wydawać pieniędzy na usługę premium, musi poszukać aplikacji do pobierania filmów na własną rękę – żaden z oficjalnych sklepów z aplikacjami nie dopuszcza tego typu aplikacji na swoje serwery. W przypadku Androida jest możliwe instalowanie aplikacji pobieranych bezpośrednio z Internetu, jednak należy uważać, by nie zainstalować w pakiecie złośliwego oprogramowania. Dla urządzeń marki Apple niemożliwe jest w legalny sposób zdobyć aplikację (z wyjątkiem wcześniej opisywanej usługi premium) do pobierania filmów z Youtube.

Jak pobrać film z Youtube bez programu?

Tak samo jak dla smartfonów najpewniejszym sposobem będzie pobranie bezpośrednio z Youtube, po wcześniejszym wykupieniu abonamentu Premium. W przypadku, kiedy użytkownik nie chce wydawać pieniędzy oraz obawia się o instalacje zewnętrznych programów na komputerze czy laptopie, warto skorzystać z konwerterów online, które umożliwią pobranie filmów z Youtube. Wystarczy wpisać frazę typu youtube video downloader wybrać odpowiadającą stronę i postępować za jej instrukcjami, którą zazwyczaj można skrócić do kilku podpunktów:

  1. Skopiować link filmu, który ma być pobrany.
  2. Wkleić link we wskazane przez stronę miejsce.
  3. Wybrać format pobieranego klipu wideo.
  4. Nacisnąć przycisk „Start”, „Konwertuj” bądź podobnie nazwany na stronie i odczekać krótką chwilę, aż strona zakończy proces konwersji.

W tym momencie wystarczy już tylko pobrać przekonwertowany filmik. Może się zdarzyć, że strony będą niedostępne, a niektóre z nich mogą nałożyć limit dziennych pobrań filmów na użytkownika. Dodatkowo w ten sposób można pobierać wyłącznie jeden film w danym momencie, co może być uciążliwe.

Jak pobrać film z Youtube na komputer?

W wypadku, kiedy nie ma obaw o zainfekowanie systemu wirusem komputerowym to kolejnym dobrym sposobem na pobieranie filmów z tego portalu będzie jednak wykorzystanie programu, który umożliwi proste i szybkie pobieranie filmów. Kilka najpopularniejszych aplikacji dedykowanych tej czynności to:

  • 4K Video Downloader
  • KeepVid
  • Youtube Downloader Lite
  • SaveMedia
  • Free Youtube Downloader
  • Freemake Video Downloader

Po wybraniu najbardziej odpowiadającego programu należy go najpierw zainstalować, a następnie uruchomić. Każdy program na swojej dedykowanej stronie powinien mieć prostą i przejrzystą instrukcję obsługi. Ewidentną zaletą programu do pobierania jest fakt, iż można pobierać kilka różnych klipów na raz. Inną alternatywą jest użycie wtyczek do przeglądarki, które pozwolą na pobieranie filmów – przy wyświetlonym na Youtube filmie, po instalacji wtyczki, będzie widniał przycisk „Pobierz”, w pobliżu tzw. łapek w górę i w dół lub obok przycisku subskrypcji kanału.

Ściąganie filmu z Youtube – czy to jest legalne?

Poza kwestiami technicznymi dochodzą jeszcze kwestie prawne – czy pobieranie filmów z Youtube jest legalne? W regulaminie serwisu znajduje się informacja o tym, że ściąganie materiałów jest regulowane przepisami danego kraju. W Polsce prawa autorskie zezwalają na pobieranie twórczości innych osób, ale wyłącznie na użytek własny. Co to znaczy? Mianowicie, iż pobranego utworu słuchać, a filmu – oglądać, bez przeszkód. Można plik również pokazać znajomym czy rodzinie. Jednak w momencie jego dalszego udostępniania, np. na kanale Youtube czy wrzucając plik na publiczny hosting, prawo jest łamane, co może prowadzić do konsekwencji. Nie wolno również wykorzystywać pobranego klipu w celach zarobkowych.

W przypadku wątpliwości bądź problemów można rozważyć kontakt ze specjalistami, którzy pomogą rozwiązać problem i wyjaśnią wszystkie kwestie.

Komentarze są wyłączone.