Video marketing


Z dostępnych form przekazu możemy wyróżnić tekst, zdjęcia oraz video. Nie da się ukryć iż ostatnia z tych form dominuje nad pozostałymi. Wiąże się to przede wszystkim z możliwościami przekazu, jakie dają materiały filmowe. W krótkich wizualnych spotach reklamowych można zawrzeć ogromną ilość informacji, które w formie tekstowej czy dźwiękowej nie zostałyby przekazane w tak atrakcyjny i przyjemny sposób dla Klienta. Chwytliwy i atrakcyjny wizualnie filmik jest nieraz bardziej wartościowy niż tysiąc słów, które w gruncie rzeczy mogą być trudne w odbiorze dla części odbiorców. Odnosi się to głównie do ludzi młodych, ale także tych które na co dzień nie mają po prostu czasu, aby zagłębiać się w czytanie obszernych opisów produktów czy usług. Lepszym sposobem na dotarcie do takich użytkowników są właśnie materiały video.

phonephone
atat
envelopeenvelope
commentscomments

Video marketing to skuteczna forma przekazu, materiał video w prosty i atrakcyjny sposób może zaprezentować oferowany produkt lub usługę, dlatego uważany jest za przyszłość e-marketingu obok marketingu w sieciach społecznościowych. Poprzez filmy wideo, których z kolei wyróżniamy wiele rodzajów możemy zaprezentować swoją ofertę w Internecie szerokiej grupie użytkowników i dotrzeć ze swoim przekazem nawet do tych internautów, którzy wcześniej nie byli zainteresowani bądź nie wiedzieli o Naszej ofercie. 

Dlaczego warto zainteresować się video marketingiem i wprowadzić jego realizację podczas działań marketingowych? Przede wszystkim dobrze przemyślany i zrealizowany materiał wideo, niezależnie czy jest to krótki spot reklamowy czy film promocyjny działa na ludzkich emocjach i nie jednokrotnie zapada w pamięć. Klienci widząc dany produkt, jego zastosowanie czy sposób użytkowania są bardziej skłonni zaufać, że dana oferta rzeczywiście jest dobra, a reklama produktów przez znane osobistości dodatkowo potęguje to zjawisko. Gotowy materiał w postaci filmu prezentującego produkt czy usługę możemy wykorzystać na wiele różnych sposobów. Możliwe jest wyświetlanie filmu na stronie internetowej, uruchomienie kampanii reklamowej w serwisie Youtube lub wyświetlanie reklam video np. na portach społecznościowych. Warto jednak zwrócić uwagę na jakość i wizualną treść samego filmu, który będzie przystosowany do odbioru przez grupę klientów, do której chcemy trafić z Naszą ofertą. Inną formę przybierze on, gdy Naszą grupą docelową będą ludzie młodzi, gdzie będziemy mogli sobie pozwolić na zabawne i nieszablonowe elementy, a inną gdy będziemy starać się przekonać do naszej oferty ludzi dojrzałych i wykształconych.

Jesteś zainteresowanymi działaniami marketingowymi z obszaru video marketingu to skontaktuj się z Nami, a przygotujemy dla Ciebie materiał który zaprezentuje Twój produkt czy też usługę.

parallax background
phonephone
atat
envelopeenvelope
commentscomments