Video marketing


Z dostępnych form przekazu możemy wyróżnić tekst, zdjęcia oraz video. Nie da się ukryć iż ostatnia z tych form dominuje nad pozostałymi. Wiąże się to przede wszystkim z możliwościami przekazu, jakie dają materiały filmowe. W krótkich wizualnych spotach reklamowych można zawrzeć ogromną ilość informacji, które w formie tekstowej czy dźwiękowej nie zostałyby przekazane w tak atrakcyjny i przyjemny sposób dla Klienta. Chwytliwy i atrakcyjny wizualnie filmik jest nieraz bardziej wartościowy niż tysiąc słów, które w gruncie rzeczy mogą być trudne w odbiorze dla części odbiorców. Odnosi się to głównie do ludzi młodych, ale także tych które na co dzień nie mają po prostu czasu, aby zagłębiać się w czytanie obszernych opisów produktów czy usług. Lepszym sposobem na dotarcie do takich użytkowników są właśnie materiały video.

Video marketingVideo marketing
Video marketingVideo marketing
Video marketingVideo marketing
Video marketingVideo marketing

Video marketing to skuteczna forma przekazu, materiał video w prosty i atrakcyjny sposób może zaprezentować oferowany produkt lub usługę, dlatego uważany jest za przyszłość e-marketingu obok marketingu w sieciach społecznościowych. Poprzez filmy wideo, których z kolei wyróżniamy wiele rodzajów możemy zaprezentować swoją ofertę w Internecie szerokiej grupie użytkowników i dotrzeć ze swoim przekazem nawet do tych internautów, którzy wcześniej nie byli zainteresowani bądź nie wiedzieli o Naszej ofercie. 

Dlaczego warto zainteresować się video marketingiem i wprowadzić jego realizację podczas działań marketingowych? Przede wszystkim dobrze przemyślany i zrealizowany materiał wideo, niezależnie czy jest to krótki spot reklamowy czy film promocyjny działa na ludzkich emocjach i nie jednokrotnie zapada w pamięć. Klienci widząc dany produkt, jego zastosowanie czy sposób użytkowania są bardziej skłonni zaufać, że dana oferta rzeczywiście jest dobra, a reklama produktów przez znane osobistości dodatkowo potęguje to zjawisko. Gotowy materiał w postaci filmu prezentującego produkt czy usługę możemy wykorzystać na wiele różnych sposobów. Możliwe jest wyświetlanie filmu na stronie internetowej, uruchomienie kampanii reklamowej w serwisie Youtube lub wyświetlanie reklam video np. na portach społecznościowych. Warto jednak zwrócić uwagę na jakość i wizualną treść samego filmu, który będzie przystosowany do odbioru przez grupę klientów, do której chcemy trafić z Naszą ofertą. Inną formę przybierze on, gdy Naszą grupą docelową będą ludzie młodzi, gdzie będziemy mogli sobie pozwolić na zabawne i nieszablonowe elementy, a inną gdy będziemy starać się przekonać do naszej oferty ludzi dojrzałych i wykształconych.

Jesteś zainteresowanymi działaniami marketingowymi z obszaru video marketingu to skontaktuj się z Nami, a przygotujemy dla Ciebie materiał który zaprezentuje Twój produkt czy też usługę.

parallax background
Video marketingVideo marketing
Video marketingVideo marketing
Video marketingVideo marketing
Video marketingVideo marketing