Influencer marketing


Influencer marketing  to dziedzina marketingu opierająca swoje założenia o współpracę z Influencerami. Bazująca na ich rozpoznawalności i zaangażowaniu w promocję danego produktu czy też usługi. Taką ‘wpływową’ osobą może być tak naprawdę każdy kto ma dar przekonywania i umie dotrzeć do innych ze swoim przekazem. Są to mniej lub bardziej znani  blogerzy, vlogerzy, właściciele kont na portalach społecznościowych lub eksperci w danej dziedzinie, którzy dzielą się swoimi opiniami na forach dyskusyjnych, swoich witrynach internetowych czy udzielają się na wszelkich innych kanałach komunikacyjnych.

phonephone
atat
envelopeenvelope
commentscomments

To co jest ogromną zaletą tej metodzie marketingu to wiarygodność przekazów tychże Influencerów. Internauci coraz większą uwagę zwracają na to czy dany produkt jest polecany i rekomendowany przez jego idola czy osobę, którą uważają za eksperta w danej dziedzinie. Taka rozpoznawalna osoba może wpłynąć na innych i zwiększyć świadomość marki, którą reklamuje nawet i nie świadomie. Odbiorcy treści prezentowanych przez ich ulubionego blogera, mają większe zaufanie do produktu jeśli zostanie on przetestowany i sprawdzony przez poważany autorytet, a setki pozytywnych komentarzy zadowolonych klientów pod artykułem czy materiałem video także to potęgują. Współpraca z tak wpływowymi osobami firmom po prostu się opłaca, a taka forma dotarcia do klientów jest bardziej naturalna i autentyczna dla internautów niż tradycyjne reklamy.

Jesteś zainteresowany działaniami marketingowymi wykorzystującymi zalety influencer marketing to skontaktuj się z naszymi ekspertami, a współpraca z influencerami stanie się owocna.


parallax background
phonephone
atat
envelopeenvelope
commentscomments