Influencer marketing


Influencer marketing  to dziedzina marketingu opierająca swoje założenia o współpracę z Influencerami. Bazująca na ich rozpoznawalności i zaangażowaniu w promocję danego produktu czy też usługi. Taką ‘wpływową’ osobą może być tak naprawdę każdy kto ma dar przekonywania i umie dotrzeć do innych ze swoim przekazem. Są to mniej lub bardziej znani  blogerzy, vlogerzy, właściciele kont na portalach społecznościowych lub eksperci w danej dziedzinie, którzy dzielą się swoimi opiniami na forach dyskusyjnych, swoich witrynach internetowych czy udzielają się na wszelkich innych kanałach komunikacyjnych.

call-answercall-answer
atat
envelopeenvelope
commentscomments

To co jest ogromną zaletą tej metodzie marketingu to wiarygodność przekazów tychże Influencerów. Internauci coraz większą uwagę zwracają na to czy dany produkt jest polecany i rekomendowany przez jego idola czy osobę, którą uważają za eksperta w danej dziedzinie. Taka rozpoznawalna osoba może wpłynąć na innych i zwiększyć świadomość marki, którą reklamuje nawet i nie świadomie. Odbiorcy treści prezentowanych przez ich ulubionego blogera, mają większe zaufanie do produktu jeśli zostanie on przetestowany i sprawdzony przez poważany autorytet, a setki pozytywnych komentarzy zadowolonych klientów pod artykułem czy materiałem video także to potęgują. Współpraca z tak wpływowymi osobami firmom po prostu się opłaca, a taka forma dotarcia do klientów jest bardziej naturalna i autentyczna dla internautów niż tradycyjne reklamy.

Jesteś zainteresowany działaniami marketingowymi wykorzystującymi zalety influencer marketing to skontaktuj się z naszymi ekspertami, a współpraca z influencerami stanie się owocna.


parallax background
call-answercall-answer
atat
envelopeenvelope
commentscomments