Copywriting


Copywriting to nic innego jak, tylko i aż pisanie tekstów do publikacji, w głównej mierze sloganów reklamowych. Można powiedzieć, że jest to artystyczny etap w procesie tworzenia reklamy, jak i podczas całej kampanii reklamowej. Copywriter w odniesieniu do marketingu internetowego zajmuje się opracowywaniem oryginalnych i trafnych tekstów czy całych scenariuszy do kreacji internetowych, zwanych potocznie bannerami czy też stron internetowych i blogów. Taka osoba powinna charakteryzować się 'łatwością' pisania, dużą kreatywnością i oryginalnością w opracowywaniu swoich artykułów. Ważne w tym jest utrzymanie sensu przekazu i dotarcie do jak największej liczby docelowych klientów. Nie jest sztuką napisanie górnolotnych sloganów i artykułów dla specjalistów w danej dziedzinie, trudność polega na napisaniu takiego tekstu, aby był zrozumiały nawet dla osób na co dzień nie mających styczności z tą branżą czy tematyką, a która jest zainteresowana np. zakupem produktów oferowanych przez firmę, której artykuł dotyczy. 

phonephone
atat
envelopeenvelope
commentscomments

Copywriting w zakresie e-marketingu to przede wszystkim tworzenie tekstów do powstających czy też już istniejących witryn internetowych tudzież artykułów tematyczych i pozycjonerskich. Dlaczego jest to tak istotne, aby informacje znajdujące się na stronie internetowej były napisane z głową i przez kogoś kto się po prostu na tym zna? W dobie ogromnej konkurencji i odgórnych obostrzeń ze strony właścicieli przeglądarek, przede wszystkim ze strony firmy Google, która stawia przede wszystkim na jakość i oryginalność treści na witrynach internetowych, pisanie 'słabych' tekstów zwyczajnie się nie opłaca. Jeżeli chce się zaistnieć w internecie bądź prowadzoną stronę utrzymać na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania należy zamieszczać na niej jakościowo dobre treści. Copywriting to właśnie pisanie tekstów zoptymalizowanych pod kątem SEO, czyli pozycjonowania stron internetowych. Atrakcyjne i nie raz bardzo niesztampowe teksty są nie tyle chętniej czytane przez internautów, ale co ważniejsze są dodatkowo gratyfikowane przez roboty przeglądarkowe podczas ich indeksowania.

Można powiedzieć, że Copywriting to tylko i wyłącznie pisanie tekstów (w gruncie rzeczy praca Copywritera nie sprowadza się wyłącznie do pisania), przecież każdy potrafi pisać. Jednak w obecnych czasach, tylko te oryginalne i jakościowe teksty mają ogromny wpływ w pozytywnych działaniach pozycjonerskich i przyczyniają się do końcowego sukcesu marketingowego, niezależnie jakie jej formy były zastosowane. Chwytliwy i treściwy slogan czy wpis to połowa sukcesu w e-marketingu, dlatego warto uwzględnić w ramach swoich działań marketingowych profesjonalny Copywriting.

Jesteś zainteresowany działaniami marketingowymi korzystającymi z dobrodziejstw copywritingu skontaktuj się z Nami, a profesjonalny copywriter przygotuje dla ciebie chwytliwe i oryginalne slogany reklamowe, treści strony www czy kampanii marketingowej. 

parallax background
phonephone
atat
envelopeenvelope
commentscomments